Klucz francuski

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Klucz francuski
Pipe Wrench w.jpg
Przynależność Black Mesa
Typ bezpośrednia/narzędzie
Używane przez Adrian Shephard
Właściwości
Obrażenia
  • 10 dla ataku podstawowego
  • 45-200+ dla ataku alternatywnego
Szybkostrzelność niewielka
Prędkość pocisku 80-120 uderzeń na minutę
Komenda weapon_pipewrench
Odpowiedniki

Klucz francuski (ang. Pipe Wrench) - pierwsza znaleziona broń w Half-Life: Opposing Force. Jest to zwykły czerwony klucz francuski. Gracz znajduje go w pierwszym rozdziale obok skrzynki z narzędziami.

Ze wszystkich broni do walki wręcz takich jak łom czy nóż bojowy, zadaje najwięcej obrażeń, ale jest najwolniejszy w użyciu. Posiada dwa tryby ataku: pierwszy zadający niewielkie obrażenia i drugi zadający znaczącą ilość obrażeń, w zależności od tego jak długo przytrzyma się przycisk ataku. Świetnie nadaje się do zabijania małych przeciwników np. headcrabów. Alternatywny tryb może się bardzo przydać do zabijania zombie, bądź niszczenia skrzyń. Chybiony atak przy pomocy klucza, wystawia bohatera na kontratak przeciwnika, gdyż szybkość uderzeń drastycznie spada za każdym razem gdy bohater nie trafia w cel.

Podczas gdy klucz przydaje się podczas pierwszych poziomów gry, jego przydatność maleje w dalszych poziomach. Dzieje się tak z powodu zwiększającej się ilości przeciwników dzierżących potężniejsze uzbrojenie oraz z powodu zalety noża bojowego jakią jest szybszy atak. Broń może być wciąż efektywnie używana do bezgłośnego zabijania jednostek Black Ops, głównie przy odpowiednim użyciu ataku alternatywnego.

[edytuj] Ciekawostki

  • W grze Bioshock bronią do walki wręcz także jest klucz francuski. Wcześniej Atlas mówił aby gracz znalazł "łom lub coś takiego".
  • W pełni naładowanym alternatywnym trybem strzału można rozwalić na kawałki naukowców i niektórych przeciwników.