Bomba zdalna

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Bomba zdalna
Satchel.jpg
Przynależność
Typ Ładunek wybuchowy
Używane przez
Właściwości
Obrażenia 150
Magazynek 1
Noszona amunicja 5
Komenda weapon_satchel
Odpowiedniki

Bomba zdalna (ang. Satchel charge) – zdalny ładunek wybuchowy wykorzystywany w grze Half-Life i jej dodatkach. Eksplozja tego ładunku jest znacznie większa w porównaniu z wybuchem granatu Mk2 i może być on z daleka detonowany detonatorem radiowym, podobnie jak S.L.A.M.

Bomba zdalna, jest w praktyce ekwiwalentem ładunku C4. Ze względu na jej wagę (jest cięższa od granatów), nie może być wyrzucana przez gracza na dalekie odległości.

Po raz pierwszy bomby zdalne można znaleźć w rozdziale On A Rail. Później można je znaleźć w zbrojowni Topside Motorpool podczas rozdziału Surface Tension oraz w rozdziale Residue Processing, razem z rewolwerem .357 Magnum i minami laserowymi.

W Topside Motorpool, w momencie gdy Freeman znajduje się w kanale, żołnierz HECU otwiera właz kanału i wrzuca do niego zdalną bombę. Aby Gordon mógł przeżyć, musi cofnąć się kanałem do tyłu i zanurkować do znajdującej się tam wodzie.

[edytuj] Taktyka

  • Bombę zdalną bardzo rzadko można znaleźć podczas gry, dlatego powinno się stosować ją z umiarem, gdyż może jej nam później zabraknąć w sytuacjach krytycznych.
  • Ładunki zdalne są bardzo przydatne do taktycznego eliminowania przeciwników.
  • Bomba jest idealną bronią do likwidacji czołgów M2A3 Bradley.
  • Bombą zdalną można w prosty sposób wyeliminować całą grupę niczego niespodziewających się żołnierzy HECU.
  • Można ją wykorzystać do zadawania obrażeń gargantule.
  • Aby uniknąć obrażeń, podczas detonacji należy odsunąć się na odległość ok. 7 metrów.
  • Używanie ładunków zdalnych do zabijania Headcrabów i Zombie jest tylko stratą amunicji. Zaleca się więc używanie prostszych broni.

[edytuj] Galeria

Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Satchel_Charge. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.