Desert Eagle (HL)

(Przekierowano z Desert Eagle (HL:OF))

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Desert Eagle
Hldeagle.jpg
Przynależność
Typ pistolet, palna
Używane przez
Właściwości
Obrażenia
 • 30 (gracz)
 • 40 (bohater niezależny)
Szybkostrzelność
 • 267 strz./min. (z wył. cel. laserowym)
 • 120 strz./min. (z wł. cel. laserowym)
Odrzut mały
Rozrzut średni
Prędkość pocisku 450m/s
Magazynek 7
Noszona amunicja 36
Komenda weapon_eagle
Odpowiedniki .357 Magnum

Desert Eagle – broń występująca w Half-Life: Opposing Force i pierwsza broń palna, jaką gracz otrzymuje w tej grze. Jest standardowym wyposażeniem H.E.C.U. i niektórych oficerów ochrony Black Mesy.

Desert Eagle jest silnym pistoletem mieszczącym w magazynku 7 naboi kalibru .357. Na pierwszy rzut oka wydaje się być podobnym do .357 Magnum, lecz znacznie się od niego różni. Desert Eagle posiada dwa tryby strzału. Pierwszy, automatyczny, jest podstawowym trybem strzału. Broń strzela dużo szybciej niż .357 Magnum, ale jest mniej celna. Drugi tryb wywołuje się, naciskając klawisz odpowiedzialny za alternatywny strzał. Włącza się wtedy laser, który powoduje, że broń ma taką samą celność co .357 Magnum, ale obniża szybkostrzelność, pomimo że i tak jest większa niż w Magnumie. Ceną za to są niższe obrażenia od wspomnianego rewolweru - czasami może być potrzebny drugi strzał, żeby zabić przeciwnika.

Pierwszy raz Desert Eagle pojawia się w rozdziale treningowym Boot Camp, na strzelnicy. Należy oddać z niego po 6 strzałów w kierunku każdej z trzech tarcz. W dalszej części gry można go zdobyć w środkowej fazie rozdziału Welcome to Black Mesa, od strażnika, który zostanie śmiertelnie porażony prądem po tym, jak dotknie siatki znajdującej się pod napięciem. Jeżeli gracz nie zdecyduje się wtedy zabrać tej broni, będzie mógł to zrobić, zabijając inżynierów H.E.C.U. i podnosząc ich broń.

[edytuj] Taktyka

 • Desert Eagle może zabić każdego przeciwnika słabszego od Vortigaunta jednym strzałem. Choć brzmi to zachęcająco, to jednak warto oszczędzać amunicję do tej broni i używać jej na bardziej wytrzymalszych przeciwnikach np. Shock Trooperze czy Pit Drone'ie. Wszyscy przeciwnicy, którzy mogą być zabici jednym strzałem z Desert Eagle'a, mogą być też zabici z alternatywnego strzału ze strzelby, do której amunicja występuje częściej, aniżeli do wspomnianego pistoletu.
  • W przeciwieństwie do .357 Magnum, amunicja do Desert Eagle występuje częściej, co umożliwia częstsze korzystanie z tego pistoletu. Jednak zadaje mniej obrażeń od rewolweru, przez co będzie potrzebny dodatkowy strzał na dobicie silniejszego przeciwnika. Można tego uniknąć, strzelając w głowę.
 • Desert Eagle świetnie spisuje się na średnich-dużych dystansach, pod warunkiem, że gracz włączył laser.
 • Walcząc na małych dystansach, laser nie musi być włączony. Rozrzut na takich dystansach nie ma znaczenia, a sama broń zadaje nieco większe obrażenia niż w przypadku strzelania z włączonym laserem.
 • Na najwyższym poziomie trudności warto strzelać w głowę, gdyż można przez to zaoszczędzić amunicję.
 • Ta broń jest niezwykle skuteczna przeciwko Black Ops. Zazwyczaj wystarczą dwa strzały, aby pozbyć się żołnierza Black Ops na normalnym poziomie trudności. Walka Desert Eagle'em z Black Ops na dużych dystansach jest jak najbardziej wskazana, gdyż przeciwnik ten słabo sobie radzi na tym dystansie.
 • Uwaga dotycząca lasera: nie wolno go używać w ciemnych pomieszczeniach, gdyż łatwo można zaalarmować przeciwników.

[edytuj] Ciekawostki

 • Desert Eagle to również jeden z najważniejszych pistoletów w serii Counter-Strike, który potrafi zabić strzałem w głowę nawet gracza ubranego w kevlarowy kask.
 • W przeciwieństwie do podstawowej gry, Desert Eagle jest pierwszą bronią zdobytą przez gracza, przed pistoletem 9mm.
 • Pomimo tego, że jest zasilany nabojem .357, to wyrzuca łuski kalibru 9mm.
 • W starszych wersjach Opposing Force celownik laserowy zamontowany w Desert Eagle można było używać do kierowania rakiet wystrzelonych z RPG.
 • Bardzo łatwo zauważyć, że viewmodel Desert Eagle'a nie posiada żadnych przyrządów celowniczych. Ich brak można wytłumaczyć obecnością celownika laserowego, choć zastosowanie go jako główny przyrząd celowniczy wydaje się być wysoce niepraktyczne. Co ciekawe, worldmodel tej broni posiada przyrządy celownicze, a to jest dziwne, gdyż z reguły worldmodele są mniej szczegółowe od viewmodeli. Opisaną sytuację można zobaczyć w galerii niżej.
  • Z drugiej strony, brak muszki i szczerbinki na broni może być wytłumaczeniem niecelności strzałów bez włączonego lasera.
 • Warto odnotować, że w prawdziwym życiu, Desert Eagle w wersji zasilanej nabojem .357 mieści 9 naboi w magazynku, a nie 7 jak w grze. 7 naboi mieści magazynek wersji na nabój .50AE.
 • Desert Eagle z Opposing Force występuje też w modyfikacji Dooma zwanej Massmouth. Jedyną różnicą między grą, a modem jest kształt palców i ich zielonkawy kolor.
 • Po wystrzale pod wodą, Desert Eagle, wskutek glitcha przestaje działać. Jedynym rozwiązaniem jest wczytanie starego zapisu.
 • W prawdziwym życiu, praktycznie żadna jednostka wojskowa(za wyjątkiem polskiego GROMu i portugalskiego GOE) i policyjna nie używa Desert Eagle'a, z powodu rozmiarów, małej praktyczności oraz wysokiej ceny amunicji.

[edytuj] Galeria


Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Desert Eagle. Lista autorów jest dostępna w Eagle&action=history historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.