Barnacle Grapple

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Barnacle Grapple
Grapplew op4.png
Przynależność
Typ broń organiczna/chwytak
Używane przez Adrian Shephard
Właściwości
Obrażenia 25 / ugryzienie
Szybkostrzelność wolna (wyrzuca swój język aby zaczepić się o obiekt pochodzenia organicznego)
Komenda weapon_grapple

Barnacle Grapple, znana także pod nazwą roboczą "Specimen 1176" to jedna z żywych broni używanych przez Shepharda. Jest to Barnacle, którego naukowcy odczepili od jego miejsca narodzin. Można go używać do chwytania różnych rzeczy i przyciągania się do nich, ale można tak robić tylko z organicznymi rzeczami takimi jak wrogowie.

Spis treści

[edytuj] Taktyka

Barnacle służy do wdrapywania się na wyżej położone miejsca lub do pokonywania przepaści. Chwytakiem można się przyssać do zarodników Spore Launchera przy okazji zebrać je jako amunicję. Można także go użyć przeciwko wrogom. Shephard zostanie wtedy do nich przeciągnięty, a Barnacle zacznie gryźć ofiarę. Inaczej jest z Headcrabami czy Shock Roachami, które są przyciągane do Barnacle'a i zgniatane w jego szczękach.

Atak alternatywny powoduje, że Barnacle wyciąga swój język tak aby gracz mógł się spokojnie na nim opuścić na ziemię.

Gdy gracz przyssie się językiem do większego stworzenia, będzie on ciągnięty w kierunku tego stworzenia zamiast na odwrót. Może się okazać, że przeciwnik zada obrażenia, z reguły jednak zostanie zjedzony przez Barnacle'a jak inni wrogowie.

[edytuj] Występowanie

W grze Half-Life: Opposing Force w rozdziale Vicarious Reality w sektorze E kompleksu biosfery Shephard odsłuchuje hologram naukowca. Mówi on że udało im się odczepić Barnacle'a ("Specimen 1176") od jego miejsca narodzin, ale może się tylko chwytać organicznych przedmiotów takich jak wrogowie, grzyby czy mech. Została ona prze konwertowana jako broń przenośna. Wiadomość ta była zaadresowana do Waltera Benneta którego można spotkać w dodatku Blue Shift.

Po wysłuchaniu wiadomości Shephard udaje się do pomieszczenia gdzie przechowywane są próbki badawcze. Stworzenie znajduje się tam wraz z innymi okazami flory z Xen. Znajdujące się tam odczepione Barnacle zostaje dodane do ekwipunku jako nowa broń. Adrian Shephard może wtedy przetestować broń w laboratorium testowym BDRC-101 na różnych obiektach: Headcrabie, Houndeyeu, skrzyni i kamieniach, to ostatnie było tam aby pokazać, że macka nie działa na obiektach pochodzenia nieorganicznego. W pomieszczeniach hodowlanych znajdujących się w pobliżu można nauczyć się jak przeskakiwać szczeliny korzystając z Barnacle'a przy użyciu zarodników Spore Launchera.

Shephard jest w posiadaniu tej broni przez cały czas aż do momentu dotarcia do Geneworma, gdzie broń ta jest nadrzędnym narzędziem w walce z tym osobnikiem. Pozwala ona na poruszanie się pomiędzy dwoma działkami których Shephard używa do likwidacji Geneworma.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Występowanie

Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Barnacle_Grapple. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.