Spore Launcher

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Spore Launcher
Spore launcher w.jpg
Przynależność
Typ organiczna, granatnik
Używane przez Adrian Shephard
Właściwości
Obrażenia 50, bezpośrednie trafienie 90
Magazynek 5
Komenda weapon_sporelauncher

Spore Launcher (ang. Wyrzutnia zarodników) – jedna z „żywych” broni używanych przez Adriana Shepharda i jedyne stworzenie z Rasy X, które nie atakuje go. Jest to stworzenie plujące zarodnikami. Broń posiada dwa tryby strzału. Pierwszy strzelający zarodnikiem w linii prostej, który wybucha przy pierwszym kontakcie i drugi wystrzeliwujący coś w rodzaju granatu lecący po zakrzywionej linii, który się odbija. Przy trzecim odbiciu lub przy kontakcie z wrogiem pocisk wybucha. Broń może strzelać pod wodą.

[edytuj] Ogólnie

Spore Launcher jest stworzeniem wodnym, o czym świadczy fakt, w laboratoriach trzymane jest w wodzie i posiada ogon podobny trochę do rybiego. Ma podłużną czaszkę, duże zęby, cztery kolce na grzbiecie, służące najprawdopodobniej do obrony, po dwa otworki z każdej strony służące zapewne do oddychania i segmentową szyję. Nie ma oczu. Może oddychać zarówno pod wodą jak i nad. Widać to po okazach trzymanych w wodzie i tym którego się używa. Pluje zarodnikami, które są wytwarzane przez stworzenia umiejscowione na płaskich powierzchniach. Zarodniki mają właściwości wybuchowe. Stwór nie może sam wytwarzać zarodników i najprawdopodobniej się nimi nie żywi. Czasami też mruczy, jeżeli Shephard zacznie go głaskać.

[edytuj] Występowanie

Broń występuje jedynie w sektorze E w rozdziale Vicarious Reality. Jeżeli gracz jej tam nie podniesie to już jej później nie znajdzie.

[edytuj] Galeria