Adrian Shephard

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Adrian Shephard
Shephard.jpg
Okres życia Incydent w Black Mesa
Przynależność Hazardous Environment Combat Unit
Pozycja kapral
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, biała
Kolor oczu brązowe
Kolor włosów kasztanowe
Obsługa wszystkie bronie w Opposing Force
Informacje techniczne
Dubbing brak
Model/ka HECU z maską

Adrian Shephard – komandos jednostki HECU stacjonujący w bazie Santego w Arizonie. Główny bohater Half-Life: Opposing Force.

Spis treści

[edytuj] Historia

[edytuj] Początki

Już w wieku 22 lat osiągnął pozycję kaprala w HECU. Wraz z innymi komandosami stacjonował w bazie Santego, gdzie przeszedł rygorystyczny trening. Niedługo przed Incydentem Shepard został w tajemniczych okolicznościach umieszczony na priorytetowej liście treningowej, po czym został wyszkolony w używaniu kamizelki PCV. Został wysłany z innymi żołnierzami na tajną misję do kompleksu Black Mesa Research Facility aby ustabilizować sytuację powstałą po kaskadzie rezonansowej, poprzez zlikwidowanie stworzeń z Xen oraz świadków, w postaci personelu Black Mesy, a zwłaszcza Gordona Freemana. Podczas transportu na teren kompleksu, śmigłowiec, którym leciał jego oddział rozbił się, a Shephard oddzielił się od reszty. Od tego momentu musi walczyć o własne życie, wspierany przez innych komandosów rozsianych na terenie placówki i naukowców.

[edytuj] Zaginiony w akcji

Po kilku godzinach błądzenia po Black Mesie i spotkaniu pierwszego Shocktroopera, Adrian dotarł w końcu do punktu zbornego HECU, gdzie dowiedział się, że wojsko wycofuje się z kompleksu, i że wszyscy mają udać się na lądowisko do śmigłowców. Tuż przed wyjściem na plac jednak, drzwi tunelu, w którym znajdował się Shepard zostają zamknięte przez G-Mana, odcinając żołnierzowi drogę wyjścia. Shepard zostaje zmuszony do zejścia w głąb laboratoriów, w nadziei na odnalezienie innego wyjścia i schwytanie Gordona Freemana. Po drodze natrafia na ocalałych pracowników, innych pozostawionych na pastwę losu żołnierzy, oraz nowo przybyłych na miejsce agentów Black Ops.
Walcząc z przeciwnościami losu Adrian dociera do kompleksu Lambda, gdzie jest świadkiem teleportacji Gordona na Xen. Potem znajduje Displacer Cannon.
Był on jednym z pierwszych, i prawdopodobnie jedynych, ludzi, którzy spotkali przedstawicieli Rasy X, pokonał między innymi Pit Worma. Później Adrian odkrył, że siły Black Ops planują wysadzić Black Mesa w powietrze za pomocą głowicy nuklearnej. Zdołał to udaremnić, jednak bomba została ponownie uzbrojona przez G-Mana.
Ostatecznie, Shepard znajduje portal Rasy X i pokonuje istotę, która próbuje przez niego przejść - Gene Worma. Stwór wraca do swojego wymiaru, a tuż przed eksplozją bomby Adrian zostaje przeniesiony przez G-Mana. Ten umieszcza kaprala w wolnym teleporcie, aż będzie znów potrzebny.

[edytuj] Dalsze losy

Nie wiadomo, co się stało z Adrianem Shepardem po wydarzeniach z Opposing Force, jednak jest on bohaterem kilku modów do Half-Life 2, takich jak Awakening czy Prospekt. Niektórzy spekulują, iż Adrian może pojawić się również w Half-Life 3, jako przeciwnik bądź sojusznik Gordona, Marc Laidlaw nawet potwierdził taką możliwość.

[edytuj] Ciekawostki

  • Jest jedynym protagonistą w serii Half-Life, którego wygląd jest nieznany;
  • Znalezione w instrukcji do gry strony z dziennika Sheparda wskazują, że widywał on G-Mana w bazie Santego na jakiś czas przed akcją gry;
  • W Half-Life: Blue Shift Barney może usłyszeć żołnierzy rozmawiających o Shepardzie.

[edytuj] Galeria