AK-47 (HL2)

Wersja FILipKOS (dyskusja | edycje) z dnia 20:58, 25 sie 2022
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

AK-47 (HL2)
Ak47.jpg
Przynależność Rosja
Typ karabin szturmowy,

palna

Używane przez Gordon Freeman, Rebelianci
Właściwości
Obrażenia 8
Szybkostrzelność duża
Odrzut średni
Rozrzut mały
Prędkość pocisku 715 m/s
Magazynek 30
Noszona amunicja 150
Komenda weapon_ar1
Odpowiedniki Karabin pulsacyjny, OICW

AK-47, znany także pod nazwą AR1 jest bronią wyciętą z Half-Life'a 2. Nie wiadomo kto oprócz gracza miał używać tej broni. Tak samo jak OICW można znaleźć tą broń w grywalnej becie, modach takich jak SMOD: Redux czy Missing Information, a także innych grach na silniku Source - Counter-Strike: Source i Left 4 Dead 2. Używa amunicji 7.62x39mm

[edytuj] Opis

W grywalnej becie nie wszystkie bronie można dostać za pomocą komendy "impulse 101". Aby otrzymać karabinek Kałasznikowa, należy wpisać w konsoli kod give weapon_ar1. Broń nie ma animacji i wydaje się być trzymana jedną ręką (zapewne to pierwsza klatka animacji wyciągania broni - lewa ręka ukazuje się w bezruchu po drugiej stronie ekranu). Choć z pozoru może wydawać się zubożoną wersją OICW, to wyróżnia go możliwość zmiany trybu ognia. Do wyboru jest tryb półautomatyczny, serie 3- lub 5-pociskowe i tryb automatyczny. Karabin używa tej samej amunicji co OICW.

[edytuj] Ciekawostki

Wczesną teksturę dla AR1 można znaleźć w plikach bety Half-Life 2, w folderze "materials/Models/Weapons/Obsolete/V_ak47".


W plikach Half-Life 2 (steamowej wersji), można znaleźć kilka plików tekstur dla broni (głównie hudy do broń), z których większość nadal zawiera ikony dla prawie wszystkich broni ciętych. Wśród nich jest AR1.