Odessa Cubbage

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Odessa Cubbage
Odessa Cubbage.jpg
Okres życia Powstanie
Przynależność Rebelianci
Pozycja pułkowink rebeliantów
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, mężczyzna
Kolor oczu niebieski
Kolor włosów blond
Obsługa radio
Informacje techniczne
Dubbing John Patrick Lowrie
Byt npc_citizen

"Pułkownik Odessa Cubbage, do usług!"

Odessa Cubbage

Pułkownik Odessa Cubbage jest dowódcą rebelianckiej placówki na Wybrzeżu. Pojawia się w rozdziale „Autostrada 17” w grze Half-Life 2.

Spis treści

[edytuj] Biografia

Jest prawdopodobnie Brytyjczykiem, można to wywnioskować po jego wyraźnym akcencie. Nosi kurtkę z napisem „Ochrona” na plecach, i herb usług ochroniarskich uniwersytetu Rochester na ramieniu, co nasuwa podejrzenie, że pracował on jako strażnik ochrony w przeszłości. Jeżeli nie został on mianowany pułkownikiem po wojnie siedmiogodzinnej, prawdopodobnie służył w wojsku, baretki przypięte na jego kurtce to potwierdzają. Z nieznanych powodów są one umieszczone na niemilitarnym ubraniu.

[edytuj] Występowanie w grze

[edytuj] Half-Life 2

Odessa Cubbage jest dowódcą małej bazy Ruchu Oporu, nazwanej Nową Małą Odessą, w rejonie nadbrzeżnym poza City 17. Cubbage jest po raz pierwszy wspomniany w rozdziale „Nie chodzimy już do Ravenholm...”, gdy Leon próbuje skontaktować się z nim w Nadbrzeżnej Bazie. Kiedy Gordon Freeman przyjeżdża do Nowej Małej Odessy w swej podróży do Nova Prospekt, jest on skierowany przez rebelianckiego bojownika do piwnicy budynku, gdzie Cubbage prowadzi odprawę na temat korzystania z wyrzutni rakiet przeciw Gunshipowi. Szukając ochotnika do poniesienia broni, zauważa Gordona i daje mu wyrzutnie oraz szybko udziela lekcji na temat używania celowników laserowych i radzi, że to może pokonać system obronny Gunshipa. Wkrótce potem, Gunship nadlatuje i Gordon staje do walki. W międzyczasie Cubbage próbuje skontaktować się z Latarnią Morską.

Po skończonej bitwie, Odessa każe otworzyć bramę i wysyła Gordona w dalszą drogę. Ostrzega też, że w bazie nieopodal Mostu utrzymuję się cisza radiowa, co oznacza, że baza została zajęta przez Kombinat.

[edytuj] Half-Life 2: Episode One

W epizodzie pierwszym Alyx, gdy jeden rebeliantów pyta się jej, czy jest córką Kleinera, ta odpowiada sarkastycznie, iż jej ojciec to Odessa Cubbage. Odzwierciedla to w pewnym sensie Half-Life 2 we wczesnych etapach produkcji, kiedy miała być ona córką innego wojskowego, kapitana Vance. Później można podsłuchać rozmowę pewnych buntowników o tym jak jeden z nich poznał Odessę. Później doszli do wniosku, że pułkownik to idiota. Inny rebeliant czasami odnosi się do tej postaci, pytając Gordona, czy był przy tym jak Cubbage zdjął pierwszy Gunship. Oznacza to, że Odessa zagarnął zaszczyty naszej pracy.

[edytuj] Za kulisami

  • Model Odessy, wzorowany na instruktorze sztuk walki jednego z twórcow gry, był pierwotnie przeznaczony dla Odella, wyciętego inżyniera Borealis.
  • "Odessa" to kobiece imię pochodzące od nazwy miasta Odessa w Ukrainie, jak również rodzaj żeński imienia "Odys".
  • Z Barneyem, Odessa Cubbage wypełnia rolę wojskowego przywódcy, pierwotnie przeznaczona funkcja dla kapitana Vance.
  • W Half-Life 2 Beta znajdował się model zwykłego mieszkańca nazwany „RPGGuy” pojawia się w Nowej Małej Odessie. Co ciekawe, trzy bardzo wczesnych nagrań głosowych do Odessy można znaleźć w sound/vo/coast/folder, ale nie ma dla niego modelu.
  • Istnieje kilka oczywistych podobieństw między Odessą Cubbage i płk Rodneyem Crittendon z telewizyjnego show lat sześćdziesiątych „Hogan's Heroes”. Oprócz dzielenia tej samej rangi i brytyjskiego obywatelstwa, zarówno posiadają komicznie zawyżony własny wizerunek i są powszechnie postrzegani przez swoich żołnierzy jako zarozumiali głupcy. Wygląd Cubbagea jest również zadziwiająco podobne do Critendona, szczególnie zakręcony wąsik.

[edytuj] Galeria

Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Odessa Cubbage. Lista autorów jest dostępna w Cubbage&action=history historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.