Geneworm

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Geneworm

Gene worm model.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa
Przynależność Rasa X
Pochodzenie nieznane
Rasa Geneworm
Bronie
  • trujący gaz
  • macki
Informacje techniczne
Projektant Stephen Bahl
Byt monster_geneworm

Geneworm – ostatni przedstawiciel Rasy X jakiego się spotyka. Jest on w rozdziale Worlds Collide, będąc również najbardziej zagadkową istotą z Rasy X i końcowym bossem gry.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Geneworm jest to wielkie, zielone stworzenie. Ma on osiem macek: pierwsza, największa para służy zapewne jako podparcie ciała, druga także duża pary służy do ataku, natomiast trzecia i czwarta prawdopodobnie pomagają w odżywianiu się. Wszystkie macki, oprócz pierwszej pary zakończone są szczypcami. Stwór ten ma też parę, dużych pomarańczowych oczu, a w dolnej części ciała ma otwór, który może się otwierać i zamykać. W środku znajduje się kula, przez którą Geneworm przywołuje Shock Troopera. Jest to jego najsłabszy punkt. Paszcza Geneworma jest to niewielka, gruba trąbka otoczona czterema szponami. Z tej paszcz emituje on strumień trującego gazu. Jego skóra musi być pokryta trującymi gazami, gdyż dotknięcie go powoduje utratę energii spowodowane skażeniem chemicznym. Grzbiet stwora pokryty jest segmentowym pancerzem. Czubek głowy jest bardzo podobny do głowy Tentacle. Nie wiadomo jak jest on duży i jak może wyglądać reszta jego ciała, ponieważ nie przeszedł on cały przez portal.

[edytuj] Zachowanie

Geneworm jest dość agresywnym stworzeniem, jeżeli zostanie zraniony to zacznie niszczyć otoczenie. Za każdym razem zniszczenia będą coraz większe. Na bliskie odległości używa on macek do walki. Mackami też niszczy otoczenie. W walce na dystans pluje gazem, który zadaje bardzo duże obrażenia. Celem zabicia stwora należy użyć działek stacjonarnych, żeby go oślepić. Wtedy otworzy się otwór z kulą, przez który będzie wzywał Shock Troopera. Jest to jedyna okazja, aby go zranić. Jednak, jeżeli będzie się zwlekać zbyt długo to Geneworm wezwie Shock Troopera i otwór się zamknie – wtedy trzeba będzie wszystko robić od początku. Podobnie jak się go zrani. Po pokonaniu Geneworma zacznie on wracać do swojego świata przez portal.

[edytuj] Występowanie

Przed Genewormem ostrzegał już wcześniej ochroniarz, który stał przy windzie. Mówił on, że na dole coś wstrętnego próbuje się wydostać. Wysłał też wcześniej paru kolegów Shepharda, ale już ich potem nie widział[1]. Obecność działek sugeruje, że już wcześniej czegoś się tam spodziewano. Po wejściu do pomieszczenia z portalem można zobaczyć duży, fioletowy portal i dziwne kule wlatujące tam. Po paru chwilach z portalu wyłonił się Geneworm. Nie wiadomo czy Geneworm przeżył spotkanie z Shephardem czy też nie.

[edytuj] Ciekawostki

  • W innej wydanej przez Gearbox grze pod tytułem "Borderlands" końcowy boss Destroyer bardzo przypomina Genewroma.
  • Snarki po zetknięciu z Genewormem od razu giną.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Przypisy

  1. Ochroniarz: Słuchaj, musisz zejść na dół. Coś tam się przedostaje i wygląda to dość paskudnie. Kilku twoich kumpli wybrało się tam jakiś czas temu i od tamtej pory ich nie widziałem. ("Listen, you've got to get down below. There's something coming through and it's the nastiest looking thing yet. Some of your buddies went down there a while ago and I haven't seen them since."). (Half-Life: Opposing Force)