Gina Cross

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Gina Cross
Okres życia Incydent w Black Mesa
Przynależność Zespół Naukowy Black Mesy
Pozycja naukowiec z uprawnieniami 4. poziomu
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, biała
Kolor oczu • brązowe (Half-Life)
• niebieskie (multiplayer,
Half-Life: Decay)
Kolor włosów • brązowe (Half-Life)
• rude (multiplayer,
Half-Life: Decay)
Obsługa kombinezon HEV, wszystkie bronie w Half-Life: Decay
Informacje techniczne
Dubbing Kathy Levin
Byt monster_generic
player (Half-Life: Decay)

Gina Crossnaukowiec Black Mesy, która po raz pierwszy pojawia się jako hologramowa asystentka Gordona Freemana podczas jego szkolenia obsługi kombinezonu HEV w Sektorze A, później zaś jako jedna z dwóch głównych bohaterek – i równocześnie grywalnych postaci – w Half-Life: Decay (drugą jest dr Colette Green).

Spis treści

[edytuj] Ogólne

Gina jest 25-letnią[1] nadzorczynią ds niebezpiecznych środowisk, równocześnie mając uprawnienia 4. poziomu[1]. Zajmuje stanowisko starszego fizyka przy obsłudze niebezpiecznych materiałów w Laboratoriach Materiałów Anormalnych w kompleksie naukowym Black Mesa[2]. Jest absolwentką Caltechu z tytułem doktora w dziedzinie bioinżynierii oraz inżynierii mechanicznej[1]. Ginie przypisuje się autorstwo projektu kombinezonu HEV[2][3]. Jej własny kombinezon posiada jasne barwy. Według notatek znajdujących się na jej egzemplarzu harmonogramu szkoleń do obowiązków Giny należy nadzór w czasie trwania szkoleń oraz nauczanie użytkowania HEV[2]. W trakcie wykonywania pracy w innych częściach ośrodka jest zastępowana przez swój hologramowy odpowiednik[1], stworzony na podstawie jej wyglądu i głosu.

Spośród mnóstwa planowanych szkoleń, kilka z nich bezpośrednio dotyczyło Giny:

prototyp ten jest powiązany z kombinezonem Gordona widzianym w Half-Life 2 i epizodach

  • 16 maja 200-, godz. 07:30 – szkolenie Gordona z obsługi kombinezonu HEV

[edytuj] Występowanie w grze

[edytuj] Half-Life

Gina pojawia się jako hologramowa asystentka w Sektorze A. Tam Gordon Freeman odbywa szkolenie z obsługi kombinezonu HEV. Jest jedną z grywalnych postaci w multiplayerze.

[edytuj] Half-Life: Opposing Force

W Opposing Force Gina odgrywa niewielką rolę. Gdy Adrian Shephard odkrywa Displacer Cannon i może go użyć, żeby przenieść się do Sektora A, w którym wciąż działa hologram Giny, atakowany przez znajdujące się tam Vortigaunty.

[edytuj] Half-Life: Blue Shift

W Blue Shift Gina również występuje w roli cameo. Ochroniarz Barney Calhoun może wejść do jednego z pomieszczeń monitoringu i zobaczyć Ginę transportującą próbkę GG-3883.

[edytuj] Half-Life: Decay

Gina transportuje próbkę GG-3883 do podajnika znajdującego się w pomieszczeniu testowym C-33/a, następnie kieruje się do obszaru pod komorą, gdzie przebywa dr Colette Green, celem naprawy zablokowanego mechanizmu podajnika mającego przekazać próbkę Gordonowi. Po kaskadzie rezonansowej obie panie eskortują dr Rosenberga do centrum komunikacyjnego aby nadać wezwanie o pomoc oraz na podstawie wskazówek udzielanych przez Kellera uruchamiają proces odwrócenia rezonansu. Jej dalszy los jest nieznany, podobnie jak innych ocalałych[4].

[edytuj] Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 Instrukcja dołączona do wydania Half-Life na PlayStation 2
  2. 2,0 2,1 2,2 Dane biograficzne w Opposing Force CTF
  3. Dr. Rosenberg: "Those HEV suits of yours are well designed, Dr. Cross." Rozdział: Dual Access, Half-Life: Decay
  4. Stephen Bahl as quoted on Marc Laidlaw Vault – ValveTime.net

Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Gina_Cross. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.