Kraken Base
Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!
Kraken Base (lub po prostu Kraken) – podwodna baza należąca do rebeliantów, spełniająca rolę ośrodka badawczego. Znajduje się w arktycznych terenach, pod częściowo zamarzniętym morzem na północny-zachód od City 17. Występuje w becie Half-Life'a 2, jako lokacja między statkiem Borealis a placówką Weather Control, pierwsza pojawiająca się trzeciego dnia wędrówki[1].
Baza jest prowadzona przez Helenę Mossman, odnoszącą się do niej jako do „naszego wspólnego domu pod powierzchnią morza”[2]. Z Heleną miało prawdopodobnie pracować kilka innych osób, w tym Rebelianci i Vortigaunty. Kompleks był niewielki i nie miał odgrywać wielkiej roli w grze. Gordon miał zostać tam przetransportowany za pomocą statku Borealis, by następnie podążać przez lodowe pustkowia, wprost do Weather Control.
Najbardziej aktualna wersja Kraken Base pochodzi z sierpnia 2001, co oznacza, że lokacja ta została wycięta z gry na dość wczesnym etapie produkcji. Mapy, na których występowała były jedynie prototypami i posiadały w nazwach plików przedrostki "proto_". Są bardzo niekompletne i stosunkowo puste[2].
Spis treści |
Występowanie
Mimo, iż Kraken Base nie trafiła do tej pory oficjalnie do żadnej gry z serii, istnieje możliwość, powróci do kanonu Half-Life'a.
Half-Life 2: Episode One
Przebywając w jednym z pomieszczeń kontrolnych Cytadeli, Alyx Vance przechwytuje sygnał z nagraniem od Judith Mossman. Krótki film ukazuje Judith w arktycznym ośrodku atakowanym przez siły Kombinatu. Możliwe, że jest to w pewien sposób wykorzystana ponownie Kraken Base.
Half-Life 2: Episode Two
Isaac Kleiner dekoduje przekaz nagrany w Cytadeli. Na światło dzienne wychodzi wstrząsający fakt istnienia zaginionego statku Borealis, który znajduje się w niewielkiej odległości od bazy Kraken. Alyx wraz z Gordonem postanawiają udać się tam śmigłowcem.
Half-Life 2: Episode Three
Wszystko wskazuje na to, iż cała akcja fabularna trzeciego epizodu będzie opierać się właśnie o Kraken Base oraz Borealis, lecz ze względu na niemal kompletny brak informacji, niczego nie można być pewnym.