Drzewo z Xen

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Drzewo z Xen

Xentree.png
Okres występowania Xen, Incydent w Black Mesa
Przynależność Xen
Bronie szpikulec/pazur
Informacje techniczne
Byt xen_tree

Drzewo z Xen (Xen Tree) to organizm pochodzący ze świata granicznego Xen przypominający roślinę. Wyglądem podobny jest do odwróconego korzenia pokrytego różowo-brązową skórą, zakończonego szpikulcem. Drzewa z Xen przeważnie rosną w grupach, mogą też jednak występować pojedynczo.

[edytuj] Anatomia

Ciało drzewa z Xen można podzielić na dwie wyraźnie odmienne części. Dolna, szersza część, przypomina pień drzewa a jej wysokość waha się od 4 do 5 m. Na czubku wyrasta z niej w bok druga, węższa część przypominająca ramię. Opada ona w dół załamując się w dwóch miejscach. Ma podobną długość co pień, a zakończona jest szpikulcem. Zakończenie zwisa w odległości 1-2 m od powierzchni ziemi.

[edytuj] Zachowanie

Drzewa z Xen nie mogą się przemieszczać, potrafią się natomiast wychylać w ograniczonym zakresie. Nie niepokojone lekko bujają się, niczym poruszane wiatrem. Jednak gdy w ich pobliżu znajdzie się jakaś istota, która mogłaby im zagrażać, atakują ją swoim ostro zakończonym ramieniem. Potrafią zadać nim bardzo dotkliwe obrażenia, a nawet zabić. Gdy ofiara jest w zasięgu kilku drzew naraz, śmierć może być bardzo szybka. Mimo to drzewa z Xen nie wydają się być mięsożerne, ponieważ nie posiadają otworu gębowego. Prawdopodobnie zabijają swoje ofiary po to, by ich szczątki w procesie rozkładu (który być może w okolicy drzew zachodzi znacznie szybciej) wzbogaciły glebę o potrzebne do życia składniki odżywcze. W ten sposób się odżywiają. Możliwe jest, że drzewa z Xen żyją w symbiozie z Light Stalkami, które często można znaleźć w ich pobliżu. Światło Stalków zwabia ofiary, a ze składników powstałych z ich rozkładu korzystają oba organizmy.

[edytuj] Ciekawostki

  • Drzewa z Xen nie atakują Chumtoadów, co może świadczyć o przyjaznych relacjach między nimi.