Voltigore

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Voltigore

Voltigore.png
Okres występowania Incydent w Black Mesa
Przynależność Rasa X
Pochodzenie nieznane
Rasa Voltigore
Bronie
  • pazury
  • ładunek elektryczny
Informacje techniczne
Projektant Stephen Bahl
Byt
  • monster_alien_voltigore
  • monster_alien_babyvoltigore

Voltigore - jeden z przedstawicieli Rasy X, występujący jedynie w dodatku Half-Life: Opposing Force.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Voltigory są to duże, bardzo niebezpieczne stworzenia. Mają osiem kończyn: czterech używają do poruszania się, dwóch do ataku. Pozostałe dwie mają przy otworze gębowym i prawdopodobnie pomagają im one w odżywianiu się.

Mają ogon, a na grzbiecie fioletowe pasy. Wokół paszczy rozlokowane są macki, podobne do macek Pit Dronów. W zwarciu atakują pazurami, a na dystans ładunkiem elektrycznym. Mimo, iż nazwę mają podobną do Vortigauntów, to wcale ich nie przypominają. Voltigory wyglądają zupełnie inaczej, są większe, ich atak elektryczny jest fioletowy, a nie zielony i poruszają się wolniej, krótkimi skokami. Po śmierci Voltigore wybucha rażąc prądem osoby wokół.

[edytuj] Występowanie

Po raz pierwszy można spotkać Voltigora w rozdziale Vicarious Reality w pomieszczeniu obserwacyjnym. Później spotyka się ich w ciemnych tunelach w rozdziale Foxtrot Uniform, gdzie znajduje się ich gniazdo. Po wyjściu z tuneli można je spotkać na terenie zniszczonym przez eksplozje kontenerów z ładunkami wybuchowymi. Później w rozdziale The Package widać je w okolicach moździerza Black Ops, AH-64 Apache, podziemnego parkingu i w podziemnych pomieszczeniach przemysłowych.

[edytuj] Młode Voltigory

Młode Voltigory można spotkać tylko w ciemnych tunelach w rozdziale Foxtrot Uniform. Są one całe różowe, małe, słabe, powolne i nie potrafią jeszcze używać ładunku elektrycznego, chociaż próbują to robić, to im to nie wychodzi. W tunelach można zobaczyć gniazda ze skorupkami dużych jaj, z których wykluwały się Voltigory, wiadomo więc, że są one jajorodne i doskonale widzą w ciemności, gdyż zakładają one gniazda w kompletnych ciemnościach. Młode Voltigory są pilnowane przez starsze osobniki.

[edytuj] Taktyka

Najlepszym sposobem na pokonanie Voltigora jest użycie Displacer Cannona. Dobrymi broniami przeciwko nim są także Spore Launcher i M249. W walce z młodymi Voltigorami najlepiej korzystać ze strzelby.

[edytuj] Ciekawostki

  • Voltigory wydają odgłosy podobne do świńskich.
  • Młode Voltigory są przyciągane przez Barnacle Grapple i zgniatane jak Headcraby.

[edytuj] Galeria