Antlion Worker

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Antlion Worker

Antlion Worker.jpg
Okres występowania Powstanie
Przynależność Xen
Pochodzenie nieznane
Rasa owady
Bronie
  • pazury
  • kwas
Informacje techniczne
Projektant Ted Backman
Byt npc_antlionworker

Antlion Worker (ang. mrówkolew truteń) lub Acid-lion - gatunek antliona występujący w Half-Life 2: Episode Two. Można go spotkać w rozdziałach Ów Żywot Vortalny i Freeman Pontifex.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Antliony Workery wyglądem trochę przypominają zwykłe Antliony, ale istnieje kilka różnic. Ich ciało jest koloru jasnozielonego. Ich głowa jest okrągła, a nie trójkątna, jak u zwykłych osobników. Mają także skrzydła na wierzchu, a nie pod pancerzem. Są one inteligentniejsze i silniejsze. Atakują pazurami i plują kwasem. Po śmierci Antliony Workery wybuchają oblewając kwasem wszystko wokół. Używają one swojego kwasu do tworzenia jaskiń. Jak inne antliony, nie potrafią pływać, ale dość skutecznie unikają wody.

[edytuj] Zachowanie

Acid-liony zachowują się podobnie do Bullsquidów. Gdy są oddalone od celu, plują w niego kwasem, chowają się na chwilę i potem plują znowu. W bliskim starciu używają pazurów. Zazwyczaj opiekują się one larwami.

[edytuj] Taktyka

Z racji, że Acid-liony wybuchają po śmierci, walka wręcz nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej jest zabić je z bezpiecznej odległości, zwłaszcza korzystając z rewolweru lub strzelby. Można je także przewrócić działem grawitacyjnym. Stworzenia te mogą się również przydać do oczyszczania sobie drogi z Barnacli, ponieważ Barnacle po ugryzieniu Acid-liona, wybuchnie i obleje kwasem Barnacle w pobliżu.

[edytuj] Ciekawostki

  • Z Acid-lionem związane jest osiągnięcie "Kwasowy Refleks", polegające na zabiciu owego stworzenia.

[edytuj] Galeria