Pit Worm

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Pit Worm

Pit Worm model.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa
Przynależność Rasa X
Pochodzenie nieznane
Rasa Pit Worm
Bronie
  • promień
  • pazury
Informacje techniczne
Projektant Stephen Bahl
Byt monster_pitworm_up

Pit Worm - jedna z istot z Rasy X, spotykana w rozdziale Pit Worm's Nest w dodatku Half-Life: Opposing Force. Jest spotykany tylko raz i jest pierwszym bossem w grze.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Pit Worm to duże, podobne do gąsienicy stworzenie z segmentowym ciałem zakończonym głową z dużym, zielonym okiem. Ma on dwie, duże pary kończyn zakończone ostrymi pazurami, którymi atakuje, oraz wiele mniejszych par, które mogą służyć do poruszania się. Pit Worm ma duży otwór gębowy z ostrymi zębami.

Stworzenie wychodzi z dziury na dnie zbiornika, więc nie wiadomo jaka jest rzeczywista długość Pit Worma. Woda, w której jest stwór jest trochę zanieczyszczona odpadami chemicznymi, co sugeruje, że może on przeżyć w lekko skażonym środowisku, ale nie przeżył on toksycznych odpadów, które wlał Shephard.

[edytuj] Zachowanie

Pit Worm ma dwa rodzaje ataku. Pierwszy z nich to zielony promień generowany z jego oka. Stwór przygotowuje się do ataku dosyć długo, ale zadaje on duże obrażenia i jest szybki. Drugim rodzajem ataku jest atak pazurami, jeżeli ofiara podejdzie za blisko. Strzelając w oko można na chwilę oślepić stwora, jednak potem zaatakuje on ze zdwojoną agresją.

[edytuj] Sposób zabicia

Pit Worm znajduje się w przetwórni odpadów i aby go zabić należy go zalać toksycznymi odpadami. Jednak aby wlać odpady, należy najpierw uruchomić przekładnię i zawór. W drodze do przekładni Shephard musi uruchomić zgniatarkę do śmieci, aby dojść do przekładni. Na miejscu przekładnię uruchamia się włączając pompę przekładniową, co spowoduje zalanie pomieszczenia wodą. Zawór znajduje się tuż obok Pit Worma, a drabinka, która tam prowadzi jest zniszczona. Dodatkowo do uruchomienia zaworu należy włączyć odpowietrznik na parę, a do zaworu można się dostać jednie używając Barnacle Grapple. Toksyczne odpady zabiją Pit Worma. Brak stwora umożliwi Shephardowi wysunięcie mostku, aby mógł iść dalej.

[edytuj] Ciekawostki

  • Krzyki Pit Worma są podobne do krzyków sępa.