Light Stalk

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Light Stalk

Lightstalk.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa
Przynależność Xen
Pochodzenie nieznane
Rasa Świecąca łodyga
Informacje techniczne
Projektant Ted Backman
Byt xen_plantlight

Light Stalk (pol. świecąca łodyga) - pasywna roślina, bądź też istota przypominająca roślinę, występująca w świecie granicznym Xen, oraz w niektórych częściach kompleksu Black Mesa opanowanych przez obcy ekosystem.

Spis treści

[edytuj] Charakterystyka

Light Stalk posiada około półmetrowej długości łodygę, która zakończona jest przypominającą żarówkę, świecącą kulą. Końcówka może emitować światło o różnej barwie, przeważnie jest to jednak światło żółte. Służy ono prawdopodobnie do wabienia owadów w celu zapylenia (podobnie jak u ziemskich kwiatów), bądź pożywienia. Gdy tylko coś, na przykład człowiek, zbliży się do łodygi, ta chowa się wewnątrz zgrubionej podstawy, co może być mechanizmem obronnym, bądź sposobem zdobywania jedzenia. W takiej sytuacji gaśnie również światło na czubku istoty.

[edytuj] Występowanie:

[edytuj] Half-Life

Gordon po raz pierwszy napotyka te rośliny w laboratoriach biologicznych w Sektorze E, gdzie były przetrzymywane i badane przez naukowców. Później pojawiają się w opanowanych przez ekosystem Xen obszarach Black Mesy w rozdziale Surface Tension. Są one powszechnie spotykane na Xen.

[edytuj] Half-Life: Opposing Force

W Opposing Force rośliny te pojawiają się w opanowanych przez Zombie i inne istoty Spalarniach pod Black Mesą. Później występują w rozdziale Vicarious Reality w laboratoriach biologicznych i na Xen.

[edytuj] Half-Life: Blue Shift

Barney może zaobserwować te rośliny, w tym ich purpurową odmianę, podczas swej wizyty na Xen.

[edytuj] Za kulisami

  • Na Xen można zauważyć, iż świecące łodygi rosną w pobliżu tamtejszych drzew, jest to przykład symbiozy - drzewa chronią łodygi przed zjedzeniem, te zaś zapewniają drzewom pożywienie;
  • Istoty te miały występować również w Half-Life 2, między innymi w podziemiach i kanałach City 17. Ostatecznie z nich zrezygnowano;
  • Niektóre łodygi wyrastają ze stropu, zamiast z podłoża.

[edytuj] Galeria