Standard headcrab

(Przekierowano z Standard Headcrab)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Standard headcrab

Headcrab Standard.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa, Powstanie
Przynależność Xen
Bronie atak przez ugryzienie
Informacje techniczne
Projektant Ted Backman
Byt
  • monster_headcrab (HL)
  • npc_headcrab (HL2)

Zwyczajne Headcraby są jednymi z głównych i najbardziej rozpoznawalnych przeciwników w każdej grze z serii Half-Life. Przez żołnierzy Kombinatu są nazywane parasitics (ang. pasożyty), Barney nazywa je head humpers (w polskiej lokalizacji zostało to przetłumaczone jako głowojebcy, zboczeńcy).

[edytuj] Wygląd

Headcraby to dość niewielkie stworzenia (ok. 2,5-3 stóp) o nieco zbrązowiałej karnacji. Mają lekko zaokrąglony tułów z czterema brązowymi, krótkimi tylnymi odnóżami i parą większych przednich odnóży z zawiniętymi szponami, wykorzystywanymi do ataku, lub jako dodatkowa pomoc przy staniu w miejscu (przednie odnóża unoszą się podczas przemieszczania do góry). Wygląda na to, że nie mają wykształconych narządów zmysłów, więc przyjmuje się, że wyczuwają otoczenie przez dotyk i wibracje. Tak jak inne gatunki headcrabów, i ten ma w brzuchu otwór, w który ma trafić głowa zaatakowanej istoty. Ofiara headcraba zamieni się potem w zombie. Wygląda też na to, że jako jedyne ze wszystkich gatunków headcrabów potrafią zakopywać się pod ziemią.

Stworzenia te mogą emitować różne dźwięki, w zależności do sytuacji, w której się znajdują. W stanie spoczynku wydają ciche, spokojne dźwięki, jednocześnie lekko poruszając ciałem po przodu i do tyłu. Podczas ataku wydają z siebie przenikliwy pisk i skaczą w kierunku ofiary.

Grając w Half-Life'a można ustalić, ze headcraby rodzą się z gigantycznych stworzeń zwanych Gonarchami, które mają podobne cechy fizyczne. Młode, słabe, niemal przeźroczyste headcraby wychodzą z torby wiszącej pod tułowiem stwora.

[edytuj] Galeria

Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Classic_Headcrab. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.