Alien Grunt

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Alien Grunt

Alien Grunt.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa
Przynależność Xenianie
Pochodzenie Xen
Rasa Alien Grunt
Bronie
Informacje techniczne
Projektant Chuck Jones
Byt monster_alien_grunt

Alien Grunt (z ang. Obcy-wojownik) - istota występująca w Half-Life i jej dodatkach. Jest to silne, wytrzymałe i agresywne stworzenie i jeden z częściej spotykanych przeciwników, co ciekawe jednak, jeden z najpóźniej pojawiających się w grze.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Alien Grunty są wielkimi stworzeniami, które posiadają kilka cech wspólnych z Vortigauntami i Alien Controllerami: kilka czerwonych oczu, wygięte do tyłu nogi, kopyta zamiast stóp i trzy ręce. Na prawej ręce noszą Hivehandy, których używają jako broni organicznej. Lewa ręka zakończona jest szczypcami, a na środkowej mają trzy palce; prawdopodobnie używają jej w pożywianiu się. Na głowie mają troje czerwonych oczu i pionowy otwór gębowy (paszcza otwiera się na boki). Mają trzy zęby z prawej strony, dwa z lewej i jeszcze trzy mniejsze od spodu paszczy. Na bokach głowy mają rurkowate otwory, prawdopodobnie służące do oddychania lub jako narząd słuchu. Noszą na sobie metalowy pancerz, który jest przymocowywany do ich ciał chirurgicznie w fabrykach Vortigauntów na Xen. Ten pancerz chroni ich przed niektórymi atakami.

[edytuj] Zachowanie

Alien Grunty są bardzo niebezpieczne. Czekają spokojnie na ofiarę, a gdy ta się pojawi, zaczynają ją ostrzeliwać "szerszeniami", a w zwarciu biją rękoma. Gonią swoją ofiarę dopóki jej nie zabiją lub sami nie zginą. Czasami są oni zrzucani prosto na pole bitwy przez Manty.

[edytuj] Wyposażenie

Alien Grunty są wyposażone w Hivehandy i pancerze. Pancerz ten częściowo chroni ich przed obrażeniami; naboje 9mm odbijają się od pancerza nie zadając żadnych obrażeń, naboje strzelby i rewolweru przebijają się przez zbroję, ale zadają wtedy mniejsze obrażenia, a inne bronie zadają takie same obrażenia zarówno strzelając w pancerz, jak i w miejsce nieopancerzone. Co ciekawe, tyczy się to też łomu.

[edytuj] Występowanie

[edytuj] Half-Life

Po raz pierwszy można spotkać Alien Grunta na początku rozdziału Questionable Ethics, gdy ten jest zamknięty w tubie zastojowej. Gordon chcąc iść dalej musi uwolnić stwora, co otwiera drzwi dalej. Uciekając przed obcym zagania go do pomieszczenia badawczego, gdzie włącza urządzenie sterylizujące, które zabija Alien Grunta i znajdujące się tam Headcraby. Później grunty są spotykane regularnie przez całą grę. Mimo, że są jednym z ostatnich spotykanych rodzajów przeciwników, są zarazem jednym z najczęściej pojawiających się. Najczęściej występują w średnich grupach, prawie zawsze w towarzystwie Vortigauntów. Dość spora grupa występuje także w zakończeniu gdy Gordon nie przyjmie oferty G-Man'a

[edytuj] Half-Life: Opposing Force

W dodatku Opposing Force można spotkać tylko trzy Alien Grunty, wszystkie w rozdziale Friendly Fire. Pierwszego spotyka się na korytarzu w kompleksie biurowym, jak spada z sufitu, a dwóch kolejnych w pomieszczeniu nad biurem ze zdjęciem Gordona.

[edytuj] Half-Life: Blue Shift

Alien Grunty można spotkać po raz pierwszy w rozdziale Focal Point na Xen. Później można ich spotykać w rozdziale Power Struggle. W dodatku Blue Shift Alien Grunty nie są zbyt często spotykani.

[edytuj] Black Mesa Source

We fanowskim remake'u Half-Life'a, podobnie jak w oryginale Alien Grunt po raz pierwszy pojawia się na początku rozdziału Questionable Ethics, jednak z pewnymi różnicami; kosmita nie posiada pancerza, który prawdopodobnie został usunięty przez badaczy w trakcie eksperymentów, bądź okaz został złapany zanim w ogóle pancerz został zamontowany na jego ciele. Ponadto uwolnienie grunta nie jest możliwe - można go jednak uśmiercić przy użyciu konsoli bezpieczeństwa. Nie jest to wymagane do kontynuowania rozgrywki, lecz jest częścią achievementu "Ethically Questionable".

[edytuj] Za kulisami

  • Oryginalny model Alien Grunta posiadał bardziej niebieskawą zbroję i nie miał Hivehanda. "Szerszenie" wylatywały po prostu z jego prawej ręki.
  • Oryginalnie Alien Grunty zamiast Hivehanda miały korzystać z broni zwanej Black Hole Gun, bądź z "Organicznej piły"

[edytuj] Ciekawostki

  • W Half-Life: Opposing Force gdy się zginie obok Alien Grunta, ten zacznie jeść Shepharda. Ta sama sytuacja ma miejsce w modzie Sven Co-op;
  • Pancerz Alien Grunta na kolanach nie chroni przed obrażeniami.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Concept arty

[edytuj] Obrazki przedpremierowe

[edytuj] Obrazki popremierowe