Gonome

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Gonome

Gonome OP4.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa
Przynależność Xen
Rasa zmutowany zombie
Bronie
  • rzut jelitem
  • pazury
Informacje techniczne
Byt monster_gonome

Gonome - istota występująca wyłącznie w dodatku Opposing Force. Jest kolejną fazą mutacji zombie.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Gonome wyglądem i zachowaniem bardzo się różni od zwykłego zombie. Jest o wiele większy od człowieka, jego tułów jest porośnięty dziwną naroślą, na plecach ma zielone bąble, nogi wydają się być bardziej umięśnione, a ręce są wydłużone i zakończone ostrymi pazurami, jak u każdego zombie. Na klatce piersiowej znajduje się pionowa paszcza, taka jak u Zwykłych Zombie, ale o wiele większa.

[edytuj] Zachowanie

Zazwyczaj przebywają w pobliżu grup słabszych zombie i headcrabów. Po stwierdzeniu zagrożenia używają najpierw ataku dystansowego. Kiedy wróg podejdzie bliżej, zaczynają atakować szponami. Mogą też szarżować do odległego celu. Pod wieloma względami ich zachowanie jest podobne do zachowania Bullsquida.

Niedługo po rozpoczęciu gry, gdy Shephard znajduje swoją kamizelkę PCV na stole obok kilku zzombfikowanych ciał, dwóch naukowców rozmawia o headcrabach, mówiąc, że mogą one przejąć kontrolę nad układem nerwowym nosiciela, niczym pasożyty. Jeden z nich zwraca się do gracza z pytaniem "Czy wyobrażasz sobie jak może wyglądać kolejny etap mutacji?". Wskazuje to na to, że Gonome jest naturalną lub sztuczną mutacją nie widzianą przedtem przez Zespół Naukowy Black Mesy.

Należy zauważyć, że w produkcji Gearbox występują zzombifikowani strażnicy i marines, ale Gonomami stali się tylko zaatakowani przez headcraby naukowcy, o czym świadczą białe spodnie wchodzące w skład standardowego uniformu naukowców, noszone przez wszystkie spotykane w grze Gonomy.

[edytuj] Ciekawostki

  • Model Gonoma posiada animację tańca. Taką samą animację posiada jeden z naukowców w dodatku Blue Shift.
  • Gonome przypomina trochę trującego zombie pod względem ataku dystansowego.
  • Gonome, jak każdy zombie ma cztery palce.
  • Czasami Gonome warczy jak pies.

[edytuj] Galeria