Antlion Grub

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Antlion Grub

Antlion Grubs.JPG
Okres występowania Powstanie
Przynależność Xen
Rasa owady
Bronie brak
Informacje techniczne
Projektant Dhabih Eng
Byt npc_antlion_grub

Antlion Grub (ang. larwa Antlionów) to pierwsze stadium rozwoju Antlionów. Występują jedynie głęboko w gniazdach tych stworzeń, uczepione zarówno poziomych jak i pionowych powierzchni skalnych. W bezpośrednim kontakcie z człowiekiem są bezbronne i łatwo je uszkodzić. Przeważnie jednak znajdują pod opieką Antlion Workerów i Antlion Guardiana, co sprawia, że przebywanie w ich okolicy jest bardzo niebezpieczne. Substancja zawarta w ich odwłokach ma dla ludzi lecznicze działanie, co objawia się w grze dodaniem 1 punktu życia za każdą rozgniecioną larwę.

Mają sześć małych, chwytliwych odnóży umiejscowionych tuż za głową. Nie posiadają oczu. Ich aparat gębowy zakończony jest 4 ostrymi, krótkimi kłami po lewej i prawej stronie oraz dwoma dłuższymi u góry (razem 10 kłów). Ich głowa ma kolor brązowy. Odwłok jest żółto-seledynowy i emituje również światło o takiej barwie.

Występują tylko w Half-Life 2: Episode Two, w pierwszych dwóch rozdziałach gry: Do White Forest i Ów Żywot Vortalny

[edytuj] Zachowanie

Larwy Antlionów najczęściej spotyka się w małych skupiskach, po klika larw. Nic nie wiadomo o ich możliwościach poruszania się, ale z racji tego, że posiadają małe nóżki z przodu tułowia, można przypuszczać, że mogą poruszać się na niewielkie odległości. Przez większą część swego życia są pielęgnowane przez Antlion Workery, które prawdopodobnie przenoszą je z miejsca na miejsce. Resztki żywych organizmów wokół ich miejsc przybywania mogą świadczyć o tym, że są mięsożernymi istotami (ale równie dobrze mogą być wszystkożerne). Pokarm dostarczają im robotnice. Larwy wydają charakterystyczny dźwięk, podobny do skrzeczenia, co wraz emitowanym przez nie światłem, ułatwia ich lokalizację w ciemnych jaskiniach.

[edytuj] Ciekawostki

  • Z larwami Antlionów związane jest jedno z najtrudniejszych osiągnięć w Half-Life 2: Episode Two (pod warunkiem, że nie korzysta się z pomocy). Osiągnięcie "Smakosz larw" polega na eliminacji wszystkich 333 larw pojawiających się w grze.