Alien Controller

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Alien Controller

Alien Controller2.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa
Przynależność Xen
Rasa Rasa Nihilantha
Bronie
  • kule energii
  • samonaprowadzające kule energii
Informacje techniczne
Projektant Chuck Jones
Byt monster_alien_controller

Alien Controller (z ang. Obcy Kontroler) znany też jako Xen Controller – istota występująca w Half-Life i jego dodatkach. Jest to lewitujące stworzenie strzelające kulami energii.

Spis treści

[edytuj] Wygląd

Kontrolerzy wyglądem przypominają innych przedstawicieli rasy Nihilantha. Różnice są takie, że Kontrolerzy są mniejsi, mają dłuższe nogi i wielkie w porównaniu z resztą ciała głowy, które po śmierci 'otwierają się' jak kwiat, odsłaniając ich 'mózg'. Mają pięć oczu i, podobnie jak Alien Grunty, pionowe paszcze. Kontrolerzy, tak jak Nihilanth, Vortigaunty i Alien Grunty też mają trzy ręce z trzema palcami. Noszą przepaski biodrowe. Najczęściej przebywają w pobliżu Vortigauntów. W fabryce obcych na Xen widać jaki wpływ na Vortigaunty mają Kontrolerzy.

[edytuj] Zachowanie

Ich bronią są kule energii, którymi strzelają ze swoich dłoni w podobny sposób, jaki to robi Nihilanth. Zawsze atakują w grupach i starają się otoczyć wroga. Strzelają dwoma rodzajami kul: pierwsze są to zwykłe kule, którymi strzelają z rąk. Tych kul jest dużo, ale łatwo ich unikać. Drugim rodzajem są kule samonaprowadzające, które są wystrzeliwane z ich głów. Kule te są większe, zadają więcej obrażeń i podążają za Freemanem, ale Kontroler może wystrzelić tylko jedną na raz.
Na Xen często widać jak Kontrolerzy zmuszają Vortigaunty do atakowania Gordona, co wskazuje na ich zdolność do kontroli umysłu, od której pochodzi ich nazwa.

[edytuj] Występowanie

[edytuj] Half-Life

Po raz pierwszy można spotkać Kontrolerów w rozdziale Lambda Core podczas uruchamiania portalu na Xen. Później można ich spotkać na początku rozdziału Interloper i w fabryce obcych. Potem można ich spotkać w komorze Nihilantha.

[edytuj] Half-Life: Opposing Force

W tym dodatku Kontrolerów można spotkać tylko w rozdziale We Are Not Alone w tej samej komorze, z której Gordon teleportuje się na Xen. Później się ich już w ogóle nie spotyka.

[edytuj] Half-Life: Blue Shift

W dodatku Blue Shift Kontrolerów można spotkać w kilku miejscach na Xen. Nigdzie indziej się ich już nie spotyka.

[edytuj] Ciekawostki

  • Kontroler nie ma innego modelu w wersji HD.

[edytuj] Galeria