Fast headcrab

(Przekierowano z Fast Headcrab)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Fast headcrab

FastHC glowne.jpg
Okres występowania Powstanie
Pochodzenie Niejasne,
prawdopodobnie Xen
Rasa Headcrab
Bronie Atak przez ugryzienie
Informacje techniczne
Projektant Ted Backman
Byt npc_headcrab_fast

Fast Headcrab (z ang. szybki headcrab), to jeden z podgatunków zwykłego headcraba. Jego sztandarową cechą jest zdolność rozwijania imponujących, jak na headcraby prędkości. Szybkie headcraby po raz pierwszy pojawiają się w Half-Life 2 i towarzyszą graczowi zarówno w Episode One jak i Episode Two.

[edytuj] Ogólnie

Szybkie headcraby niewiele różnią się od swoich kuzynów. Istoty te posiadają długie, chude nogi, zakończone imponującymi, prostymi pazurami. Ich tułów jest niewielki i zaokrąglony. Skóra jest połyskliwa, zdaje się być śliska i wilgotna. Kolorystycznie przypominają podstawowego headcraba, lecz ich umaszczenie nie jest tak jednolite.

Jak sama nazwa wskazuje, szybkie hedcraby potrafią w krótkim czasie pokonywać znaczne odległości. Niemal cały czas są w ruchu. Ich taktyka nie różni się zbytnio od pozostałych headcrabów. Zazwyczaj starają znaleźć się jak najbliżej swojej ofiary, a następnie wyskoczyć w jej kierunku z jednoczesnym ugryzieniem oponenta.

Stworzenia te są niesamowicie mobilne, w sytuacji zagrożenia ciągle zmieniają swoje położenie, atakując wroga z różnych kierunków. Pojedynczy headcrab nie stanowi dużego zagrożenia, wystrzegać należy się ich większych grup. Z racji szybkości i niewielkich rozmiarów są trudnym celem, więc najlepszą taktyką jest trzymanie ich na dystans, oraz bycie w ciągłym ruchu.

Charakterystyczną cechą wszystkich headcrabów jest zdolność do opanowywania oraz mutowania swoich ofiar. Przeważnie atakują ludzi, tworząc potocznie zwane Zombie. Ten podgatunek wyjątkowo nieprzyjemnie mutuje swoje ofiary, czego efektem są obdarte ze skóry ciała, potrafiące szybko i zwinnie przemieszczać się, oraz atakować.

Information icon.pngOsobny artykuł: Fast Zombie

Istnieją wątpliwości co do pochodzenia tej rasy stworzeń. Szybkie, tak jak trujące headcraby, nigdy nie zostały zaobserwowane na Xen, pojawiły się dopiero po wydarzeniach z Half-Life, co może świadczyć, iż są efektem genetycznych modyfikacji Kombinatu, mających nadać crabom unikalne, zabójcze cechy.

Jak wiemy, Kombinat wykorzystywał headcraby jako broń. Za pomocą specjalnych kapsuł, stworzenia były przenoszone na określone tereny, które miały zostać "oczyszczone" z powstańców, jak i ludności cywilnej. Ofiarą takiego ataku padło górnicze miasteczko Ravenholm, które w niedługim czasie stało się miejscem z sennego koszmaru.

[edytuj] Ciekawostki

  • Wydaje się, że szybkie craby nie są zainteresowane utrzymywaniem czystości. Wszystkie zaobserwowane do tej pory osobniki, były wybrudzone krwią swoich ofiar, kurzem, ziemią itp.
  • Ten rodzaj headcrabów jest najczęściej gotowany przez Vortigaunty, co może świadczyć, iż smakują lepiej od podstawowego craba.

[edytuj] Galeria