Leech

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Leech

Leech.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa, Powstanie
Przynależność Xen
Bronie Zęby (1 ukąszenie):
  • 10hp (HL2)
  • 1hp (HL)
Informacje techniczne
Projektant Ted Backman
Byt monster_leech (HL1)

Leech (lub Carnivorous Leech, ang. mięsożerna pijawka), to mięsożerne stworzenie wodne pochodzące z Xen, występujące w Half-Life, Half-Life 2 i Half-Life 2: Lost Coast. Mimo swojej nazwy bardziej przypomina rybę niż pijawkę.

[edytuj] Charakterystyka

Po incydencie w Black Mesa pijawki pojawiły się na Ziemi i opanowały wszystkie zbiorniki słonej wody. Występują w bardzo dużych ilościach, tworząc ławice. Są bardzo agresywne, atakują każde żywe stworzenie, które znajdzie się w wodzie. Podczas ataku wydają charakterystyczny dźwięk skrzeczenia. Każde ukąszenie gracza przez pijawkę zabiera mu 10 punktów zdrowia (tylko 1 hp w Half-Life).

Ich ciało ma podłużny kształt o długości około 20 cm, zakończone z tyłu pojedynczą płetwą. Głowa łączy się bezpośrednio z tułowiem niczym u ryby. Aparat gębowy wyposażony w ostre zęby. Ciało koloru białego z różowymi przebarwieniami, ozdobione poprzecznymi prążkami.

[edytuj] Ciekawostki

  • Według słów rybaka, mięsożerne pijawki zastąpiły ryby w diecie ludzi, zamieszkałych w pobliżu morza.
  • W Half-Life można było zabić mięsożerne pijawki, w Half-Life 2 nie jest to możliwe.
  • Mięsożerne pijawki są prostym sposobem na uniemożliwienie graczom odpłynięcia zbyt daleko w morze, w rozdziałach, w których mają styczność z otwartym morzem.