Arne Magnusson

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Arne Magnusson
ArneMagnusson.jpg
Okres życia Black Mesa, Powstanie
Przynależność Ruch Oporu
Pozycja Współprzywódca, naukowiec
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, mężczyzna
Kolor oczu niebieskie
Kolor włosów brązowe
Obsługa Bomba Magnussona
Informacje techniczne
Dubbing John Aylward
Model/ka Paul Eenhoorn
Byt npc_magnusson

Doktor Arne Magnusson - jeden z naukowców którzy przeżyli incydent w Black Mesie. Obecnie zarządza bazą rebeliantów w White Forest Rocket Facility.

[edytuj] Osobowość i umiejętności

Dr Magnusson jest znany ze swojego temperamentu i zdolności organizacyjno-przywódczych. Nigdy nie traci czasu na pogawędki, swoim podwładnym ciągle wytyka nawet najmniejsze błędy, każdego pogania do pracy i dyryguje naokoło. Wśród ludzi jest niezbyt lubiany ze względu na manię wyższości, ale u Vortigauntów cieszy się ogromnym szacunkiem, większym nawet od Gordona Freemana. Widać to po rozmowach obcych, gdyż często m.in. cytują oni słowa Magnussona. Nie wiadomo czy miejsce "kierownika" w bazie rebeliantów przejął w demokratyczny sposób, czy po prostu sam się nim mianował.

[edytuj] Half-Life

Dr Magnusson pojawia się na samym początku gry, jeszcze przed Incydentem. Kiedy Gordon przechadza się po laboratoriach, może w kuchni rozpędzić talerz mikrofalówki w której znajduje się jedzenie. Po wykonaniu tej czynności, jedzenie w mikrofalówce eksploduje i po chwili Dr Magnusson podbiega do Gordona z grymasem na twarzy mówiący "O mój Boże, coś Ty zrobił?!".

[edytuj] Half-Life 2 Episode Two

Gordon spotyka doktora osobiście gdy dociera do White Forest Rocket Facility (wcześniej poznaje go przez transmisje telewizyjne). Nie tracąc czasu na zbędne pogawędki wysyła on głównego bohatera do silosu nr. 2 w celu oczyszczenia go z ptaków które przez swój ruch włączały co kilka minut alarm. Gdy Freeman był w drodze bazę zaatakowały siły Kombinatu , lecz z pomocą ochrony bazy Gordon odparł atak. Doktor przedstawia potem własnoręcznie skonstruowaną broń przeciwko striderom nazwaną bombą Magnussona (Magnusson Device) i ironicznie wybacza on Gordonowi "incydent z mikrofalą" z Black Mesy. Główny bohater wykorzystuje potem urządzenie przeciwko Kombinatowi podczas ponownego ataku na bazę. Po zwycięstwie, największe marzenie Magnussona zostaje spełnione - rakieta odpalona z White Forest Rocket Facility zamyka superportal Kombinatu, zabierając wrogowi możliwość wezwania posiłków.