Uriah

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Uriah
Uriah.jpg
Okres życia Powstanie
Przynależność Rebelianci
Pozycja naukowiec
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Xen
Rasa Rasa Nihiltana,Vortigaut
Kolor oczu czerwone
Kolor włosów brak
Obsługa pole elektryczne,pazury
Informacje techniczne
Dubbing Tony Todd
Projektant Tony Todd
Byt npc_vortigaunt

Uriah to jeden z Vortigauntów zamieszkujących bazę White Forest. Pomaga doktorowi Magnussonowi w pracach przy budowie rakiety. Jego cechą rozpoznawczą jest biały kitel. Imię Uriah pochodzi od intryganta Uriasza Heepa, bohatera powieści David Copperfield Charlesa Dickensa. Uriasz chciał ukraść majątek pracodawcy za co trafił do więzienia gdzie stał się wzorcowym osadzonym.

[edytuj] Rola w grze

Gordon Freeman spotyka Uriaha po raz pierwszy w White Forest, w drodze do drugiego silosu rakietowego. Vortigaunt otwiera mu drzwi prowadzące do zaatakowanej przez Kombinat części bazy. Razem z Alyx pojawia się później, już po zamknięciu przez Gordona głównej pokrywy silosu nr 2. W dalszej częsci gry Uriah asystuje doktorowi Magnussonowi, gdy ten demonstruje Freemanowi urządzenie własnego pomysłu - bombę Magnussona znaną też jako Strider Buster.

[edytuj] Ciekawostki

  • W pomieszczeniu, w którym znajduje się Uriah ukryty jest easter egg związany z serialem Lost: monitor ze słynnymi liczbami oraz symbol White Forest stylizowany na symbolu stacji Inicjatywy Dharma.
  • Drzwi do pomieszczenia, w którym przebywa Uriah są uszkodzone, gdy Gordon próbuje je otworzyć awaryjnie, te klinują się. Dopiero interwencja Uriaha pozwala Gordonowi wejść do środka.

[edytuj] Galeria