Standard zombie

Wersja Kamillop (dyskusja | edycje) z dnia 17:11, 10 lis 2018
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Standard zombie

Standard zombie HL2.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa, Powstanie
Przynależność Xen
Rasa zombie
Bronie pazury
Informacje techniczne
Projektant Ted Backman
Byt
  • monster_zombie (HL1)
  • monster_zombie_soldier (HL Op4)
  • monster_zombie_barney (HL Op4)
  • npc_zombie (HL2, zwyczajny)
  • npc_zombie_torso (HL2, tors)

Zwyczajny headcrab zombie to jeden z podstawowych przeciwników w grach z serii Half-Life. Staje się nim nieodwracalnie człowiek, na którym pasożytuje headcrab, sterujący jego organizmem.

[edytuj] Wygląd

Po tym, jak headcrab połączy się z żywicielem, powoduje u niego różne "mutacje". Objawia się to zwiększoną wytrzymałością, wydłużonymi pazurami, i czymś co może przypominać wielki otwór gębowy - rozerwana od szyji do pachwiny klatka piersiowa, z której wystają końce żeber. Otwór rozszerza się i zwęża, co wyjątkowo dobrze widać w animacji modelu w High Definition Packu. Głowa gospodarza po zdjęciu headcraba wygląda na nietkniętą, chociaż skóra jest zupełnie biała i zakrwawiona, a wyraz twarzy jest naprawdę groteskowy. Krzyki wydawane przez zombie mogą świadczyć o tym, że ofiara zachowuje częściowo świadomość, przynajmniej kiedy jest w ruchu.

Ich zachowanie świadczy o tym, ze nie zachowały wiele ze swojego dawnego rozumu i, podobnie jak kierujące nimi headcraby, będą ślepo dążyć do celu bez względu na przeszkody i związane z nimi niebezpieczeństwo (np. wirujące ostrza w Ravenholm). Nie reagują na strzały oddane w ich kierunku, jednak czują obrażenia, co potwierdza ich zachowanie, gdy płoną. Podstawowym atakiem zombie jest uderzenie pazurami, jednak w Half-Life 2 otrzymały umiejętność ciskania w delikwenta przedmiotami. Ponadto, w HL2, można je znaleźć "uśpione". Wstają i rozpoczynają atak, jeśli podejdzie się do nich zbyt blisko, odda strzał.

Zombie mogą przetrwać rozpołowienie. Część ciała od pasa w górę nadal będzie próbowała atakować. Zazwyczaj jednak zdarza się, że headcrab odpada od żywiciela i ginie razem z nim.

[edytuj] Ciekawostki

  • W half life jest jeden rodzaj normalnych zombie,Zombie Naukowiec

w half life jak puścimy od tyłu głos zombie to usłyszymy ,, pomóż mi proszę"

[edytuj] Galeria