Żandarmeria wojskowa

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Żandarmeria wojskowa

MPmodel.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa
Przynależność Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych
Pochodzenie Ziemia
Rasa mężczyzna, człowiek
Bronie MP5
Informacje techniczne
Dubbing Jon St. John
Projektant Stephen Bahl
Byt monster_human_grunt_ally

I'm sorry, Corporal, this is a restricted area!

Żandarm

Żandarmerię wojskową (ang. Military Police) tworzą członkowie Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, którzy utrzymują porządek w ośrodku szkoleniowym H.E.C.U. – bazie Santego.

Służą jako strażnicy obszarów, które wymagają certyfikatu bezpieczeństwa, aby mieć do niego dostęp oraz przechowują broń, którą używają członkowie H.E.C.U. podczas ćwiczeń. Każdy żandarm wyposażony jest w pistolet maszynowy MP5 oraz ubrany w kamizelkę Powered Combat Vest. Od zwykłych żołnierzy wyróżnia się hełmem z czerwonym i białym paskiem z napisem MP oraz opaską na lewej ręce również z napisem MP.

Podczas rozmowy używają tylko dwóch sentencji: „I'm sorry, Corporal, this is a restricted area!” („Przepraszam, kapralu, to obszar o ograniczonym dostępie”) i „This is a restricted area, soldier!” („To obszar o ograniczonym dostępie, żołnierzu!”).

[edytuj] Za kulisami

[edytuj] Ciekawostki

  • Zastrzelenie jakiegokolwiek żandarma automatycznie zakończy grę. Podobnie może się stać w przypadku strzelania do instruktorów marines.

[edytuj] Galeria

Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Military Police. Lista autorów jest dostępna w Police&action=history historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.