Śpiewający Vortigaunt

(Przekierowano z All-Knowing Vortigaunt)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Śpiewający Vortigaunt
Błąd przy generowaniu miniatury Niekompletna konfiguracja biblioteki GD – brak funkcji imagecreatefromjpeg
Okres życia Powstanie
Przynależność Ruch Oporu
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Xen
Rasa Vortigaunt
Kolor oczu czerwone
Obsługa ognisko
Informacje techniczne
Dubbing Louis Gossett Jr.
Projektant Marc Laidlaw
Byt npc_vortigaunt

Śpiewający Vortigaunt znany także jako Wszystkowiedzący Vortigaunteaster egg dodany przez twórców do gry Half-Life 2.

[edytuj] Jaskinia Vortigaunta

Pod koniec rozdziału Niebezpieczne Wody, tuż po zniszczeniu Hunter-choppera który podążał śladem Gordona, należy wspiąć się na poduszkowiec i otworzyć sporą, okrągłą kratownicę zasłaniającą wejście do rury. Środek tejże jest wypełniony kwasem i trzeba szybko po nim przebiec, aby dostać się do Vortigaunta.

Po przejściu Gordon dostaje się do sporej, oświetlonej ogniskiem jaskini w której stoi Vortigaunt, który piecze on na ognisku headcraba i śpiewa w swoim języku, ewentualnie przestając, by kaszlnąć. Jeśli gracz dokona interakcji z Vortem, ten może przedstawić swoje zdanie na temat wydarzeń z Black Mesa, G-Mana, Xen, Nihilantha, czy nawet o głębokiej więzi Freemana z Vortigauntami. Może on również wypowiedzieć dowolną kwestię innych Vortigauntów z Half-Life 2.

[edytuj] Ciekawostki

Vortikaszel
  • Osiągnięcie z pakietu The Orange Box, Vortikaszel jest warte 13 punktów i aby je zdobyć jest wymagane porozmawianie z śpiewającym Vortigauntem.
  • Niektórzy gracze myślą że szybki Headcrab pojawia się pierwszy raz w jaskini śpiewającego Vortigaunta, jednak nie jest to prawda. Pierwszy raz pojawia się on w Stacji 6 gdzie po odpłynięciu gracza Arlene jest przez niego zaatakowana.

[edytuj] Galeria