Richard Keller

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Richard Keller
Keller.jpg
Okres życia Incydent w Black Mesa
Przynależność Zespół Naukowy Black Mesy
Pozycja Naukowiec piątego stopnia
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, mężczyzna
Kolor oczu niebieskie
Kolor włosów siwe
Informacje techniczne
Dubbing Jon St. John
Byt monster_wheelchair

Doktor Richard Keller - fikcyjna postać z gry Half-Life: Decay, stworzonego na konsolę PlayStation 2 rozszerzenia Half-Life. Instrukcja gry opisuje go jako 55-letniego, poruszającego się na wózku inwalidzkim naukowca, pracującego w Black Mesa Research Facility z certyfikatem bezpieczeństwa 5 stopnia. W grze Keller daje się poznać jako osoba kapryśna i nieco pogardliwa, żywiąca wyraźną niechęć w stosunku do swojego kolegi dr Rosenberga.

Przed zajściem incydentu w Black Mesa, dr Keller zza swojego terminalu komputerowego sprawdzał przygotowanie dr Giny Cross oraz dr Colette Green do jednego z eksperymentów. Keller ponosi częściową odpowiedzialność za dopuszczenie do działania spektometru antymasy z większym natężeniem, niż został on do tego zaprojektowany, chociaż przed zgubnymi skutkami takiego funkcjonowania ostrzegał go dr Roseneberg. Sam Keller wspominał później, że polecenie to wydał nie on, lecz administrator Black Mesa dr Wallace Breen. Po kaskadzie rezonansowej, Keller wspierał dr Cross i dr Green komunikując się z nimi przez system audio ich kombinezonów HEV, starając się pomóc im ograniczyć skutki powstania szczeliny międzywymiarowej. Choć udało im się odwrócić działanie rezonansu, to ich los po wydarzeniach z Half-Life: Decay pozostał nieznany.

Ta strona zawiera treści z polskiej Wikipedii. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Richard Keller. Lista autorów jest dostępna w Keller&action=history historii strony. Tekst z Wikipedii jest udostępniony na licencji GNU Free Documentation License.