Leon

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Leon
Leon.jpg
Okres życia
Przynależność
Pozycja Przywódca Nadbrzeżnej Bazy
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, mężczyzna
Kolor oczu brązowe
Kolor włosów czarne
Obsługa pistolet maszynowy
Informacje techniczne
Dubbing John Patrick Lowrie
Projektant Van Drowder
Byt npc_citizen (male 01, grupa 02)

"Chcesz, żeby jechał wybrzeżem? Pieszo nie przetrwa pięciu minut. To sezon wykluwania się antlionów."

Leon

Leon jest dowódca rebelianckiej placówki, który pojawia się w grze Half-Life 2, pod koniec rozdziału "We Don't Go To Ravenholm...".

[edytuj] Biografia

Leon przebywa w Nadbrzeżnej Bazie i jest przyjacielem Alyx Vance oraz jej ojca Eliego, którzy odwiedzili to miejsce jakiś czas temu i zostawili to razem złożonego Scout Car . Kiedy Gordon wreszcie wydostaję się z Ravenholm, dociera do bazy Leona, który, z małym oddziałem, odpiera atak żołnierzy Kombinatu. Winston, jeden z żołnierzy pod dowództwem Leona, zostaje ranny w potyczce. Gdy walka się kończy, Leon kontaktuję się z Alyx drogą radiową i informuje ją, że Gordon przebył przez Ravenholm. Po skończonej rozmowie zaopatruje Freemana w amunicje i apteczki i kieruje do Noriko, która dźwigiem opuści jego samochód. Leon jest ostatnio widziany, gdy próbuje się skontaktować z Nową Mała Odessą w celu poinformowania o przybyciu Gordona.

Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Leon. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.