Griggs

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Griggs
Griggs.jpg
Okres życia Powstanie
Przynależność Rebelianci
Pozycja medyk
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, biały, mężczyzna
Kolor oczu brązowe
Kolor włosów brązowe
Obsługa bronie:

urządzenia:

Informacje techniczne
Dubbing John Patric Lowrie
Model/ka Sandro Consi
Projektant Marc Laidlaw
Byt npc_citizen (male 06, group 03m)

Ok, Freeman, bądź adekwatny!

Griggs

Griggs, nazywany również Griggsy, to medyk należący do Ruchu Oporu, który pojawia się w rozdziale Ów Żywot Vortalny w Half-Life 2: Episode Two.

Spis treści

[edytuj] Ogólne

Razem ze swoim przyjacielem, Sheckley'em, stacjonuje on w Kopalni Zwycięstwa gdzieś na Peryferiach. Są oni ostatnimi rebeliantami pozostałymi na stanowisku po tym, jak kopalnie zostały opanowane przez zombie i antliony, a większość ich kompanów uciekła bądź zginęła. Podczas gdy Sheckley utrzymuje pełnię powagi, Griggs ma bardziej spontaniczne, emocjonalne podejście do sytuacji. Razem tworzą oni ciekawy duet.

[edytuj] Rola

Gdy Gordon i Vortigaunt przyprowadzają ranną Alyx do Kopalni Zwycięstwa, Sheckley i Griggs biorą ich początkowo za Antliony. Potem pomagają graczowi ochronić dziewczynę przed falami Antlionów, aż na miejsce dociera reszta Vortigauntów, później zostają oni z obcymi przy Alyx. Ich losy po opuszczeniu kopalni są nieznane, jednak prawdopodobnie przeżyli.
Poza pomocą w walce z rojami wrogów, obaj rebelianci służą jako motyw humorystyczny, co chwilę rzucając zabawnymi komentarzami. Griggs jest często słyszany, jak żartuje z obecnej sytuacji, innym razem wpadając w panikę. Griggs, który jest medykiem, może również zapewnić graczowi pierwszą pomoc podczas obrony kopalni.

[edytuj] Za kulisami

Początkowo Griggs i Sheckley mieli zginąć niedługo po objaśnieniu działania detektorów, jednak twórcy uznali, iż wtedy walka byłaby za trudna i postanowili pozostawić obu rebeliantów, jednocześnie dodając przyjemny motyw humorystyczny.

[edytuj] Ciekawostki

  • Griggs jest jedynym medykiem, który może rzucać apteczkami w kierunku gracza, zamiast do niego podchodzić;
  • Gdy Gordon i Alyx opuszczają Kopalnię Zwycięstwa, Griggs woła: "OK, Freeman, bądź adekwatny!" zapytany przez przyjaciela, co to znaczy, odpowiada: "Nie wiem. Coś, co mogłyby powiedzieć Vortigaunty.";
  • Głosu podkłada mu John Patric Lowrie, aktor użyczający głosu również Snajperowi w Team Fortress 2