Azian Vance

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Azian Vance
Vancefamily.jpg
Okres życia Incydent w Black Mesa
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, biała, kobieta
Kolor włosów Czarne
Informacje techniczne

"Your mother would be so proud... if she were here today."
(„Twoja matka byłaby taka dumna... gdyby tu dzisiaj była”)


Azian Vance była żoną Eliego Vance’a i matką Alyx Vance. W czasie Incydentu w Black Mesa była jedną z wielu, którym nie udało się uciec.

[edytuj] Biografia

Eli Azian.png

Eli był w posiadaniu pamiątki po zmarłej żonie - starego zdjęcia rodzinnego, które trzymał w bezpiecznym miejscu w Black Mesa East, a później w White Forest w czasie Powstania. Wycinek z gazety ze zdjęciem Azian i Eliego można również zobaczyć w Laboratorium Kleiner’a. Jest ono przypięte do korkowej tablicy w lewej, dolnej części tablicy. Nie wiadomo, czy Azian była naukowcem w Black Mesa czy zajmowała się może czymś innym. Możliwe, że była gospodynią domową. Zgodnie z oryginalnym zdjęciem, wygląda na to iż mały, sześcienny naszyjnik Alyx pierwotnie należał do jej matki. Musiał być on w pewien sposób ocalony przez Eliego, lecz ten nie wspomina o nim Gordonowi w Black Mesa East, gdy wspomina o tym co zdołał zabrać z Black Mesa.

[edytuj] Za kulisami

Naszyjnik Alyx

W plikach dźwiękowych znalezionych w Half-Life 2 Beta znajduje się rozmowa, w której Eli opowiada Gordonowi historię o odnalezieniu Alyx z obrączką matki po Kaskadzie Rezonansowej, co sugeruje, że początkowo biżuterią, którą miała Alyx był ten właśnie pierścionek, który dopiero w późniejszej wersji gry został zamieniony na naszyjnik. Co ciekawe, Eli nosi swoją obrączkę w finalnej wersji gry, jednak w całej grze nie ma żadnej wzmianki o obrączce Azian.