Tower

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Tower
Tower.jpg
Okres życia Incydent w Black Mesa
Przynależność HECU
Pozycja Szeregowiec
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, czarna
Kolor oczu brązowe
Kolor włosów czarne
Obsługa MP5
Informacje techniczne
Dubbing Jon St. John
Projektant Stephen Bahl
Byt monster_human_grunt_ally

Screw you, Tower

Jackson

Tower to żołnierz HECU i członek drużyny Adriana Shepharda wysłanej do Black Mesa Research Facility podczas Incydentu w Black Mesa.

[edytuj] Występowanie w grze

[edytuj] Half-Life: Opposing Force

Tower pojawia się po raz pierwszy w czasie podróży do Black Mesa, kiedy to leci w V-22 Osprey nazwanym Goose 7, razem z Shephardem, Jacksonem, medykiem, dowódcą i innymi żołnierzami. Gdy Goose 7 zbliża się do Black Mesy, Jackson i Tower zaczynają się kłócić, a gdy Jackson obraża matkę Towera, kłótnia staje się coraz ostrzejsza. Gdy Tower próbuje wciągnąć Shepharda do kłótni, pobliski Osprey zostaje zestrzelony przez Alien Aircrafta. Niedługo po tym inny Alien Aircraft zestrzeliwuje Goose 7 i samolot rozbija się.

Ciało Towera można zobaczyć po odzyskaniu przytomności. Jednak po powrocie na miejsce katastrofy, po uporządkowaniu terenu przez naukowca, model Towera zostaje zamieniony na Afro-Amerykański model HECU.

Podczas swojej podróży przez Black Mesa, Adrian Shephard znajduje zabitych członków drużyny X-Ray Zulu. Znajduje także wciąż działające radio i słyszy transmisje dowódcy zaangażowanego w walkę z Pit Wormem. Transmisja ujawnia, że Tower przeżył katastrofę Goose 7 i dołączył do innej drużny ale zginał w akcji co ujawnia cytat: „Tower and Inney are down and I've lost contact with the rest of the squad!". („Tower i Inney nie żyją i straciłem kontakt z resztą drużyny.”)

Ciała Towera nie ma w Pit Worm area, bo znalezione tam dwa ciała Afro-Amerykańskich żołnierzy HECU różnią się od modelu Towera.