French Quarter

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 4
French Quarter
French Quarter L4D2.jpg
Kampania Parafia
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c5m4_quarter
Chronologia rozdziałów
Następny Most

French Quarter jest czwartym rozdziałem w kampanii Parafia w grze Left 4 Dead 2. Po opuszczeniu safe roomu Ocaleni zauważają, że trwają masowe bombardowania miasta przez myśliwce w celu zatrzymania postępującej zarazy. Nie przeszkadzają one jednak w rozgrywce, gdyż mają miejsce poza ścieżką, którą należy podążać. Jednak czasami w początkowym safe roomie spadające odłamki w skutek wybuchu mogą spaść nam na głowę i zabrać kilka punktów hp. Rozdział przebiega przez liczne ulice, bary, sklepy i apartamenty. Dalsza droga jest niemożliwa, więc bohaterowie uruchamiają traktor, jednak przy tym aktywując paradę z muzyką "The Saints Will Never Come", powodując atak hordy. Po przejściu przez kładkę, a następnie przez dalszą część miasta Ocaleni w końcu docierają do mostu i znajdują schronienie w safe roomie w pomieszczeniach technicznych mostu.

[edytuj] Ciekawostki

  • W tym rozdziale następują liczne wybuchy wskutek bombardowania miasta przez wojskowe myśliwce. Ocaleni często będą krzyczeć, aby przestali zrzucać bomby.
  • Przez cały rozdział należy uważać, aby nie trafiły nas spadające odłamki bomb. Niektóre mogą nam zadać nawet 4 punkty obrażeń.
  • W pewnym barze możemy znaleźć pianino, które po kliknięciu klawisza akcji lub uderzeniu z kolby wyda dźwięk o różnej tonacji. Takie samo pianino możemy zaobserwować w kampanii Bilans ofiar w rozdziale Kościół.
  • Rozdział ten miał być mapą dla trybu Survival, jednak został wycięty z nieznanych przyczyn.
  • W odniesieniu do jednego z trailerów Left 4 Dead 2 na ulicach można było zobaczyć różne rzeczy związane z karnawałem lub paradami, jak puszki po napojach czy banery. W finalnej wersji gry jedyne odniesienie do parady to traktor z przyczepą do parad, który trzeba uruchomić, aby przejść dalej.
  • Muzyka grana po uruchomieniu traktora to "The Saints Will Never Come", której możemy słuchać także w szafach grających.
  • Rozdział ten jest odpowiednikiem prawdziwego French Quarter w Nowym Orleanie.