Brzeg rzeki

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 1
Brzeg rzeki
Riverbank L4D2.jpg
Kampania Ścieżki losu
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c6m1_riverbank
Chronologia rozdziałów
Następny Podziemia

Brzeg rzeki jest pierwszym rozdziałem w kampanii Ścieżki losu w Left 4 Dead 2.

Bohaterowie po ucieczce z Savannah samochodem Jimmy'ego Gibbsa Juniora dojeżdżają do miasta Rayford, gdzie dalszą drogę blokuje im podniesiony przez ocalałych z Left 4 Dead most. Valve w stylu telenoweli połączyła losy obu grup ocalonych w jedną całość.

W scenie otwierającej, losowo Zoey albo Francis nakazują udać się na drugą stronę, gdzie znajduje się generator umożliwiający opuszczenie mostu. Bohaterowie postanawiają przejść przez podziemne tunele pod rzeką. Na początku przechodzą przez ulice Rayford, sklepy, biura i skąpane w deszczu wesele razem z Witch w sukni ślubnej.

[edytuj] Ciekawostki

  • Zoey i Francis pojawiają się w tym rozdziale, jednak tylko jako boty. Louis nie pojawi się w tym rozdziale, gdyż jest ranny[1] i odpoczywa po drugiej stronie mostu.
  • Większość zarażonych na tym etapie pojawia się w strojach weselnych. Występuje także Witch w sukni panny młodej, która pojawia się za każdym razem.
  • Muzyka odtwarzana, gdy gracz wchodzi w otoczenie Witch w wersji panny młodej, jest mieszaniną oryginalnego utworu i popularnej pieśni weselnej "Here Comes The Bride".
  • Nie widać sensu obniżania mostu, gdyż droga po drugiej stronie jest zablokowana, jednak ocaleni w jakiś sposób uciekają (mogli to zrobić tak samo jak w kampanii W centrum zarazy, czyli przebić się).
  • Dla ocalonych łatwiej byłoby wspiąć się na most i znaleźć inny samochód po drugiej stronie, jednak wtedy kampania byłaby zbyt prosta.
  • Na drugim piętrze domu, gdzie znajduje się broń poziomu pierwszego można zauważyć zwłoki ze śladem ukąszenia na szyi. Potwierdza to teorię, jakoby wirus rozprzestrzeniał się przez ugryzienie.

[edytuj] Przypisy

  1. Komiks The Sacrifice.