Nabrzeże

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 1
Nabrzeże
Błąd przy generowaniu miniatury Niekompletna konfiguracja biblioteki GD – brak funkcji imagecreatefromjpeg
Kampania Parafia
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c5m1_waterfront
Chronologia rozdziałów
Następny Park

Nabrzeże jest pierwszym rozdziałem w kampanii Parafia w grze Left 4 Dead 2. Ocaleni zaczynają w niewielkim doku, po opuszczeniu łodzi Virgila. Postanawiają oni dostać się na widoczny na horyzoncie most, prowadzący do bazy marynarki wojennej w Luizjanie, gdzie nadal prowadzona jest ewakuacja ocalałych. Na niebie po raz pierwszy zauważają wojskowe myśliwce, co przekonuje ich w twierdzeniu, że armia kontroluje ten teren. Po drodze muszą minąć liczne ulice, alejki i budynki o różnym przeznaczeniu. Rozdział kończy się w safe roomie w sklepie na końcu zablokowanej ulicy..

[edytuj] Ciekawostki

  • Na początku rozdział Nabrzeże i Park miały być jednym długim rozdziałem. Można zagrać ten rozdział wpisując w konsoli "map c5m1_waterfront_sndscape". Rozdział ten ma jednak dużo braków w teksturach i czerwonych napisów ERROR zamiast obiektów. Używając komendy "nav_generate" i odczekaniu chwili można stworzyć rozdział grywalny z botami. Po dojściu do safe roomu następny rozdział nie zostanie załadowany z powodu braku mapy "c5m2_cementary". Oznacza to że kampania Parafia miała mieć początkowo cztery rozdziały.
  • Istnieje także ukryta mapa do trybu Survival. Aby nią zagrać wystarczy wpisać "map c5m1_waterfront survival". Można zauważyć, iż mapa jest bardzo dobrze uporządkowana, jednak w finalnej wersji została ona wycofana z nieznanych przyczyn.
  • Na samym początku rozdziału na rzece widać zatopiony parowiec. Oznacza to że wojsko chciało zapobiec rozprzestrzenieniu się infekcji bombardując parowiec, którym mogli uciekać nosiciele wirusa.
  • Początkowo rozdział miał nazywać się "The French Quarter".
  • Stojąc na szafie grającej w kafejce, wszyscy zarażeni włączając Witch zaczną ignorować gracza. Bug ten występuje tylko w wersji na Xbox 360.
  • Wojsko poucza wszystkich ocalonych, aby używali broni palnej przeciwko zarażonym. Oznacza to że przejęli oni rolę CEDA, która zabraniała używania broni.
  • W tym rozdziale nie znajdziemy żadnych przedmiotów leczniczych i rzucanych. Wyjątkiem są apteczki na początku i końcu rozdziału oraz przedmioty w safe roomie.
  • Uderzając w kosze na śmieci w alejkach, możemy zranić samego siebie, gdyż śmietniki odbijają się od ścian po uderzeniu.