Osada na mokradłach

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 1
Osada na mokradłach
Błąd przy generowaniu miniatury Niekompletna konfiguracja biblioteki GD – brak funkcji imagecreatefromjpeg
Kampania Bagienna gorączka
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c3m1_plankcountry
Chronologia rozdziałów
Następny Trzęsawisko

Osada na mokradłach jest pierwszym rozdziałem w kampanii Bagienna gorączka w grze Left 4 Dead 2. Rozpoczyna się on w wagonie towarowym, w którym Ocaleni znaleźli tymczasowe schronienie, po wydarzeniach z kampanii Karnawał śmierci. Pilot okazał się zarażony i został zastrzelony w samoobronie przez Nicka, doprowadzając do rozbicia śmigłowca. Przed bohaterami znajduje się stacja benzynowa. Za nią znajduje się niewielka osada złożona z drewnianych domków i przyczep kempingowych. Na końcu znajduje się rzeka oraz przeprawa promowa, która prowadzi do wioski Earl's Gator. Ocaleni postanawiają się tam udać myśląc, że infekcja jeszcze tam nie dotarła, jednak pomylili się. Podążając ścieżką docierają w końcu do safe roomu w odpływie kanalizacyjnym.

[edytuj] Ciekawostki

  • Rzeka, którą należy przepłynąć promem jest zabójcza, zarówno dla ocalałych, zarażonych, a nawet dla zarażonych w trybie spawnowania.
  • Rozbity helikopter można dostrzec za wykolejonymi wagonami na drodze. Jest to rozbity helikopter z kampanii Kurs kolizyjny jednak z teksturą odpowiadającą helikopterowi z kampanii Karnawał śmierci
  • Niedaleko przeprawy promowej można dostrzec Chargera powieszonego najprawdopodobniej przez innych ocalałych. Kształtem przypomina symbol Lambdy, symbolu z serii gier Half-Life.
  • Czasami podczas ataku hordy po aktywowaniu promu Ocaleni zyskują czasową nieśmiertelność. Mogą być atakowani przez zwykłych i specjalnych zarażonych, jednak nie tracą oni punktów życia. Działa także na ogień przyjacielski i na ataki Witch. Możliwy jest nawet skok do rzeki, ale wtedy nie można kontynuować gry, a po dezaktywacji ponosimy śmierć. Nieśmiertelność zostaje zazwyczaj wyłączona, gdy prom przybywa do drugiego brzegu rzeki, ale znane są przypadki, gdzie towarzyszyła ona do końca rozdziału.
  • W wersji beta drewniane kładki, po których chodzimy w dalszym etapie mogły się zawalić pod Ocalałym, co zmuszało go do szukania innej drogi. Zostało to jednak usunięte.