Autostrada

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 1
Autostrada
Autostrada L4D2.jpg
Kampania Karnawał śmierci
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c2m1_highway
Chronologia rozdziałów
Następny Wesołe miasteczko

Autostrada jest pierwszym rozdziałem w kampanii Karnawał śmierci w Left 4 Dead 2. Etap zaczyna się na autostradzie Griffin County za nieco brudnym i uszkodzonym w trakcie podróży samochodem Jimmy'ego Gibsa Juniora. Okazuje się, że ocaleni nie mogą jechać dalej, z powodu 20 mil rozbitych samochodów, które blokują dalszą drogę. Widząc światła w Whispering Oaks, postanawiają się udać w kierunku wesołego miasteczka, mijając po drodze przydrożny motel, schodząc po stromym urwisku i przekraczając rzekę. Rozdział kończy się w Saferoomie w pomieszczeniu niedaleko budki z biletami.

[edytuj] Ciekawostki

 • Rozdział rozpoczyna się na autostradzie, wypełnionej autami, podobnie jak kampania Bilans ofiar.
 • Ognisko na autostradzie, niedaleko zjazdu użyło banknotów do rozpalenia ognia. Jest to zapewne normalne w świecie zdominowanym przez zarażonych, gdzie pieniądze przestały mieć jakiekolwiek znaczenie.
 • Możliwa jest ucieczka z survivalu, udanie się do saferoomu i zamknięcie drzwi, wykonując bug z granatnikiem. Jednak po wczytaniu kolejnej mapy wyskoczy komunikat, że nie wszyscy mają zainstalowane DLC wymagane do zagrania tej mapy.
 • Zainfekowani klauni nie będą pojawiali się w tym rozdziale, gdyż akcja rozdziału dzieje się poza wesołym miasteczkiem.
 • Samochód Jimmy'ego Gibsa Juniora znany z dwóch poprzednich kampanii (W centrum zarazy i The Passing) występuje na początku poziomu. Jednak jest on dość mocno uszkodzony (prawdopodobnie w wyniku przebijania się przez barykady), posiada ślady krwi na masce (w wyniku rozjeżdżania zarażonych), a także dziurę po kuli w szybie (możliwe że zarażony wskoczył na auto).
 • Dość często Witch może się pojawić na stromym zboczu. Nieostrożny gracz, który jej nie zauważył może się na niej zablokować, co spowoduje fatalne skutki.
 • Mapa do trybu poszukiwacza nazywa się Motel, gdyż obejmuje tylko teren motelu.
 • W pokoju ze zniszczoną ścianą można znaleźć zabitego ocalałego. Po ilości zapasów w pokoju i zabezpieczeniu jego drzwi i okien można sądzić, że chciał się w nim utrzymać jak najdłużej. Jednak horda przebiła się przez ścianę zabijając nieszczęśnika.
 • Jeśli po rozpoczęciu kampanii spojrzysz za siebie, to zauważysz siatkę. Jej występowanie jest dosyć dziwne, gdyż blokuje drogę, którą przybyli tutaj ocaleni.
 • W rozdziale można skorzystać z małego skrótu i ominąć zjazd z autostrady i wojskowe auto z amunicją. Wystarczy na samym końcu drogi zlokalizować autobus i przewróconą ciężarówkę. Następnie wskakujemy na zderzak autobusu, a z niego na przewróconą ciężarówkę. Po przejściu przez barykadę znajdziemy się na drodze prowadzącej do motelu, skracając w ten sposób mały kawałek drogi.
 • Autostrada posiada tylko jeden zjazd w prawo i to tylko z jednej strony. Normalna autostrada w Stanach Zjednoczonych posiada zjazd i wjazd po obu stronach i pasach ruchu.