Most (L4D2)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 5
Most (L4D2)
Most L4D2.jpg
Kampania Parafia
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c5m5_bridge
Chronologia rozdziałów
Poprzedni French Quarter

Most jest piątym i ostatnim rozdziałem w kampanii Parafia, a także czymś w rodzaju finału gry Left 4 Dead 2. Po wejściu na most Ocaleni dowiadują się, że wojsko wycofało się ze stałego lądu i próbuje utrzymać się na oceanach na wielkich statkach. Podsłuchują rozmowę dwóch żołnierzy i w końcu używają radia. Wojskowi są w szoku, że ktoś nadal tam żyje. Informują bohaterów, że jedyny transport znajduje się po drugiej stronie mostu w bazie marynarki wojennej w Luizjanie. Dowiadują się także że są nosicielami wirusa, jednak temat nie jest kontynuowany. Drogę blokuje podniesiona część mostu, którą Ocaleni opuszczają, co powoduje duży hałas i ogromny atak hordy. Przedzierają się przez podniszczony most, aż do samego końca i wsiadają do helikoptera wojskowego. W tym samym czasie most zostaje zniszczony przez myśliwce w celu zatrzymania bądź spowolnienia rozprzestrzeniania się infekcji.

[edytuj] Za kulisami

W wersji beta rozdział miał się nazywać "The Table Bridge" lub "The Lift Bridge". Później jednak zastosowano prostszą i krótszą nazwę "Bridge" (pol. Most). Nie było na nim także innych samochodów i obiektów. Valve zmieniło to dopiero później i opisało w trybie komentarza. Sam most miał być bombardowany w trakcie przemierzania go przez Ocalałych. Zostało to ukazane w Zombie Survival Guide Trailer, gdzie Rochelle w trakcie nalotu mówi do przenośnego radia, aby zaprzestali bombardowania. Mimo to odrzutowce można nadal zauważyć podczas przechodzenia tego etapu, prawdopodobnie wycofują się z rejonu działań.

[edytuj] Ciekawostki

 • Helikopter, którym uciekają Ocaleni jest taki sam, jak helikopter widziany na początku kampanii W centrum zarazy.
 • Helikopter jest przystosowany do przewozu nosicieli, co zostaje wspomniane przez żołnierzy przez radio. W środku helikoptera nie ma żadnego okienka, przez które można by było skontaktować się z pilotem. Zaczęto stosować takie helikoptery najpewniej, by uniknąć wypadków takich jak w kampaniach Kurs kolizyjny i Bagienna gorączka. Po raz pierwszy w serii Left 4 Dead pilot nie ginie lub nie staje się zarażonym po ewakuowaniu bohaterów.
 • Finał ten różni się od tych, widzianych w innych kampaniach. Trzeba przejść z punktu A do punktu B, zamiast utrzymać się w jednym miejscu do przybycia pomocy.
 • Kiedy znajdziesz się w pobliżu namiotów CEDA można usłyszeć muzykę ataku Tanka. Jednak w tym samym czasie uruchamia się także muzyka finałowa.
 • Niedaleko miejsca ewakuacji można zauważyć kilka autobusów. Możliwe że zabierały ludzi z punktu ewakuacyjnego w zajeździe autobusowym w to miejsce, a z tego miejsca do bezpiecznych statków na oceanie.
 • Głos jednego z żołnierzy w radiu podkładał ten sam aktor głosowy, co żołnierza w kampanii Krwawe żniwo. Kanonicznie głos ten należał do Porucznika Mory z komiksu The Sacrifice. Jednak poniósł on wtedy śmierć z ręki Tanka.
 • Cysterna, spotykana na moście używa tego samego modelu, co cysterna z finału Morowe powietrze.
 • Zainfekowani policjanci RIOT nie pojawiają się w tym rozdziale, ze względu na fakt, że w czasie biegu byliby trudni do zabicia.
 • Jeżeli dojdziesz do etapu mostu, na którym ustawione są rusztowania i spojrzysz na drugi poziom, to zauważysz rozbity autobus z napisem Valley Church. Jest to taki sam autobus, jak w kampanii Bilans ofiar.
 • Kampania posiada trzy sekwencje finałowe. W pierwszej zostaje ukazany most i helikopter odlatujący z prawej strony, w drugiej tak samo, lecz helikopter odlatuje z lewej strony. Trzecia sekwencja ukazuje odlatujący helikopter z góry, a sam most zostaje pokazany dopiero na końcu. Most może zostać zniszczony w różnym odstępie czasowym, od rozpoczęcia sekwencji.
 • Patrząc na prawy przód helikoptera można dostrzec ślady ręki, oznaczające, że helikopter był atakowany przez zarażonych.
 • Jeśli strzelisz w helikopter z Granatnika, to granat odbije się od niego.
 • Jeśli staniesz na antenie z przodu helikoptera, a wtedy skoczysz raz jeszcze, to twoja postać dotknie śmigieł helikoptera i zostanie obezwładniona lub zabita.