Cmentarz

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 3
Cmentarz
Cmentarz L4D2.jpg
Kampania Parafia
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c5m3_cemetery
Chronologia rozdziałów
Poprzedni Park
Następny French Quarter

Cmentarz jest trzecim rozdziałem w kampanii Parafia w grze Left 4 Dead 2. Po opuszczeniu safe roomu, mieszczącego się w pomieszczeniu technicznym tuż pod autostradą, Ocaleni kierują się wzdłuż niej przez dzielnicę mieszkalną Nowego Orleanu. Dalsza droga w pewnym momencie jest zablokowana, a bohaterowie zmuszeni do przejścia kanałami. Po wyjściu znajdują się na parkingu, gdzie odholowywane są źle zaparkowane auta, z czego większość ma włączone alarmy. W końcu Ocaleni dostają się na most, jednak po chwili zmuszeni są z niej zejść, w skutek zbombardowania autostrady przez myśliwce. Dalszą drogę pokonują przez cmentarz Saint Roches, a po wyjściu docierają do safe roomu na tyłach sklepu.

[edytuj] Ciekawostki

  • Cmentarz Saint Roches w tym rozdziale jest wzorowany na cmentarzu St. Louis w Nowym Orleanie.
  • Nazwę cmentarzu można zauważyć na bramie.
  • Poziom ten został ukazany w trailerze Left 4 Dead 2 na targach E3, kiedy Coach mówił swój monolog. Został także ukazany później, kiedy Coach na wskutek bombardowania autostrady przez myśliwce upada na ziemię i zostaje podniesiony przez Nicka.
  • Większość krypt na cmentarzu jest zniszczona lub pusta. Oznacza to że zarażeni mogli zjeść ciała tam pochowane, lub zostały one wykradzione w wyniku zamieszania w początkach infekcji.
  • Ścieżka, którą należy przejść przez cmentarz jest losowo wybierana przez AI Director, a istnieją cztery warianty. Początkowo rozwiązanie to miało pojawić się w rozdziale Park lecz ostatecznie przeniesiono je do następnego rozdziału. Jednym z powodów był wkład pracy włożony w zaprojektowanie cmentarza (była to spora lokacja). Podczas betatestów gracze wybierali jedną najkrótszą ścieżkę i opuszczali cmentarz nie zwiedzając jego bardzo dużej części.
  • Po zeskoczeniu z dwupiętrowego domu przez okno naprzeciwko przyczepy kempingowej, możemy zauważyć dwa budynki ze śladami pożaru. Przyczynę pożaru można zauważyć nieco dalej za ogrodzeniem. Możemy dostrzec rozbity helikopter podobny do tego, który widoczny jest na początku kampanii W centrum zarazy i tego, którym uciekamy w finale. Ocaleni będą czasem komentować, że zainfekowani nie zniszczyli tego helikoptera. Możliwe, że wojsko zaczęło niszczyć swoje śmigłowce na wypadek, gdyby znaleźli się w nim nosiciele lub zarażeni. Mógł także zdarzyć się podobny wypadek jak w kampaniach Kurs kolizyjny i Bagienna gorączka.
  • Jeśli Tank pojawi się na parkingu dla odholowanych aut, to nie będzie mógł rzucić w Ocalonych wieloma autami, gdyż są to tylko statyczne obiekty. Gdy samochód z alarmem zostanie rzucony przez Tanka, to alarm ulega dezaktywacji.
  • Na autostradzie możemy zauważyć znak z napisem "Veterans Memorial Bridge". Jest to most, na którym dzieje się akcja ostatniego rozdziału. Nigdzie w USA nie ma mostu o takiej nazwie. W Nowym Orleanie istnieje tylko autostrada o podobnej nazwie (Veterans Memorial Highway).
  • Jeśli Witch pojawi się blisko safe roomu, to jest możliwe, że wejdzie w stertę zapalonych śmieci, podpali się i zginie.
  • Oryginalnie rozdział ten miał być drugim, a cała kampania miała mieć cztery rozdziały.