Odpływy

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 2
Odpływy
Błąd przy generowaniu miniatury Niekompletna konfiguracja biblioteki GD – brak funkcji imagecreatefromjpeg
Kampania Bilans ofiar
Gra Left 4 Dead
Autor Valve Corporation
Mapa l4d_smalltown02_drainage
Chronologia rozdziałów
Poprzedni Droga ekspresowa
Następny Kościół

Odpływy to drugi rozdział w kampanii Bilans Ofiar w grze Left 4 Dead. Rozpoczyna się w pomieszczeniu z generatorem, gdzie Ocaleni uzbrajają się w pozostawioną tam broń, a także apteczki. W tym rozdziale przemierzają system odpływowy, aby wydostać się na powierzchnie i kontynuować podróż do Riverside. Po drodze muszą opuścić most, w celu przejścia na drugą stronę, przywołując w ten sposób atak hordy. W końcu bohaterowie trafiają do wyjścia na powierzchnie i ukrywają się w warsztacie kolejowym, w którym znajduje się safe room, ulokowany w jednym z wagonów.

[edytuj] Ciekawostki

  • Jest to jeden z kilku rozdziałów w całej grze, w którym safe room na końcu poziomu wydaje się być zbugowany. Częściej niż zwykle, gracz stojący zbyt blisko zamkniętych drzwi do safe roomu uniemożliwi zakończenie rozdziału. Czasami zarażeni znajdujący się nad lub pod wagonem także spowodują jego dalsze trwanie. Odsunięcie się od drzwi i/lub zabicie zarażonych nad i pod wagonem spowoduje zakończenie poziomu.
  • W rozdziale znajduje się glitch, dzięki któremu możemy zwiedzić zablokowany obszar na jego końcu. Możliwe jest skoczenie w stronę boku końcowego wagonu niedaleko drzwi. Spowoduje to, że nasza postać zawiśnie na krawędzi, czyli na dachu wagonu. Po podniesieniu przez kolegę gracz znajdzie się na górze i można wtedy kucnąć i przejść do końca wagonu, gdzie widać krawędź mapy i obszar z napisami "No Draw" na ziemi. Trzeba uważać na zarażonych, gdyż nadal mogą się do nas dostać i zaatakować. Las za ogrodzeniem jest dostępny do zwiedzenia, jednak aby dojść do jego krawędzi należy nawigować przez niewidzialne ściany. Stanie na krawędzi mapy spowoduje zamrożenie wszystkich zarażonych, których sprowokowałeś. Możesz wrócić z powrotem przechodząc na status AFK, lecz możemy zostać wtedy teleportowani daleko od safe roomu.
  • W trybie Kampanii naciśnięcie guzika powodującego opuszczenie mostu nie powoduje jego wybuchu. Jednak w trybie Przetrwania guzik wybucha i tworzy nieskończony ogień, blokujący graczom możliwość kampowania na nim.
  • W poprzednim rozdziale Droga ekspresowa w końcowym safe roomie na białej tablicy można było zauważyć mapę następnego rozdziału, od początku do końcowego wagonu. Jednak w tym, czyli następnym rozdziale mapa nie występuje.