Most (L4D)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Rozdział 3
Most (L4D)
Bridge l4d.jpg
Kampania Krwawe żniwo
Gra Left 4 Dead
Autor Valve Corporation
Chronologia rozdziałów
Poprzedni Tunel
Następny Stacja kolejowa

Most (oryg. The Bridge) to trzeci rozdział kampanii Krwawe żniwo. Zaczyna się w schronie przy tunelu. Ocaleni wychodzą korytarzami na świeże powietrze, by dość okrężną drogą obejść blokadę, która uniemożliwiła im dalsze przejście tunelem w poprzednim rozdziale. Wracają do tunelu u jego wylotu, zwalniają hamulec wagonu i zrzucają mostek nad torami oraz odpierają hordę, zaś po gruzach kładki wspinają się i dochodzą do kolejnego schronu.

[edytuj] Sposób przejścia

To kolejny stosunkowo krótki rozdział tej kampanii. Ocaleni uzupełniają amunicję i leczą się, po czym wychodzą na ciemny korytarz. Można pójść w lewo lub prawo, lecz pierwsza droga jest krótsza. Obie ścieżki stykają się przy wyjściu na udeptaną ścieżkę. Uprzątamy Zwykłych Zainfekowanych i wytężamy słuch - w okolicy może czaić się Tank i/lub Witch. Możemy odstrzelić także zombie za płotem nad wyjściem. Uważamy na kłodę naprzeciwko, jeżeli atakuje nas Tank - może nią cisnąć i obezwładnić Ocalonego tak samo, jak samochodem. Idziemy dalej i sprzątamy czające się za drzewami i krzakami zombie.

Wchodzimy pod górę. Tu może zaatakować nas horda, warto uważać na Specjalnych Zakażonych, którzy mogą wówczas wynurzyć się "znikąd". Od tego miejsca do kolejnego wejścia do tunelu może się pojawić Witch. Wchodzimy drzwiami lub oknem, warto wówczas zajrzeć pod schody, można znaleźć tam coś ciekawego, w Left 4 Dead 2 nawet słój z żółcią. Przechodzimy przez korytarz i wychodzimy do tunelu u jego wylotu. Pozbywamy się kręcących się Zainfekowanych. To kolejna okolica, w której może pojawić się Tank. Warto zajrzeć do garażu dla wagonów, tam też można trafić na coś wartego uwagi, głównie tabletki, a jeżeli źle nam idzie, apteczki. Przechodzimy pod mostem i koniecznie kierujemy się na lewo ku małym zabudowaniom. W jednym z nich zawsze leży pełny zestaw broni drugiego rzędu i amunicja.

Kierujemy się dalej wzdłuż torów i dochodzimy do pewnego konkretnego wagonu - wajcha jego hamulca otoczona jest niebieskim światłem. Zaciągamy ją, wagon rusza i taranuje most. Głośny hałas wywołuje atak hordy. W L4D możemy odeprzeć go na dole, w drugiej grze musimy jak najszybciej wspiąć się po zwalonej kładce i dobiec do schronu, gdyż przy tworzeniu portu autorzy zmienili Crescendo event w Gauntlet.

[edytuj] W Left 4 Dead 2

Jedyną, acz bardzo ważną zmianą jest zastąpienie zwykłego Crescendo Gauntletem, co rzecz jasna utrudnia zadanie i zmusza do przebijania się przez hordę aż do schronu.

[edytuj] Ciekawostki

  • Wagon, który niszczy most odczepia się od pociągu za tym wagonem. Jednak jeżeli się przyjrzeć, jego połączenie przechodzi przez połączenie wagonu, od którego się odczepia.
  • Jest sposób, by dostać się na górę bez burzenia mostu i wywoływania ataku. Z czerwonego kontenera z dwiema drabinami wskakujemy na zbocze. Jeżeli będziemy usiłowali iść pod górę, podejdziesz pod most. Warto uważać - tekstura pośrodku mostu nie jest solidna, można przez nią spaść i zginąć.
  • Spadający most nie stanowi najmniejszego zagrożenia dla stojących pod nim Ocalałych, choć waląca się kładka jest w stanie spokojnie uśmiercić Tanka.
  • Jeżeli Witch pojawi się na moście (rzadkość) wystarczy go zburzyć, a płaczka zginie.
  • Na moście nad torami wiszą semafory, które wyszły z użycia w Stanach Zjednoczonych lata przed wydaniem gry.
  • Ten rozdział dzieli nazwę z ostatnim rozdziałem kampanii Parafia.