Powrót do miasta

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 4
Powrót do miasta
Błąd przy generowaniu miniatury Niekompletna konfiguracja biblioteki GD – brak funkcji imagecreatefromjpeg
Kampania Krwawa ulewa
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c4m4_milltown_b
Chronologia rozdziałów
Poprzedni Ucieczka z cukrowni
Następny Ucieczka z miasta

Powrót do miasta jest czwartym rozdziałem w kampanii Krwawa ulewa w grze Left 4 Dead 2. Ocaleni muszą wywalczyć sobie drogę przez zalane przez huragan miasto, do miejsca, z którego rozpoczęli wędrówkę. Układ mapy pozostał niezmieniony, a jedynymi zmianami są zalane ulice i szalejąca wokół burza, tak jak w ostatnim rozdziale. Bohaterowie mogą wybrać drogę biegnącą po dachach domów, jednak w kilku miejscach będą musieli zejść na poziom ulic. Wystawieni zostają wtedy na ataki Specjalnych Zarażonych, w szczególności Smokera. Można pójść także zalanymi ulicami, jednak ze względu na prędkość poruszania się w wodzie i atakujących zarażonych z każdej strony nie poleca się tego rozwiązania. Ocaleni docierają do safe roomu w jednym z domów niedaleko restauracji Burger Tank.

[edytuj] Ciekawostki

  • Jeśli zostaniesz obezwładniony w łodzi na przyczepie, którą można zobaczyć mniej więcej w połowie rozdziału, wtedy boty nie będą umiały się na nią wspiąć. Jest to spowodowane nieoskryptowaniem tego miejsca przez programistów. Jeśli znajdujesz się daleko od botów, to mogą się one teleportować do łodzi i zostaniesz uratowany.
  • Część podłogi w safe roomie jest zalana z powodu powodzi.
  • Woda dostała się do większości domków, w zasięgu powodzi. Nie dotyczy to jednak konstrukcji zbudowanych nad ziemią.
  • Wszystkie przedmioty pojawiające się w tym rozdziale są przeniesione z rozdziału pierwszego. Tyczy się to wszystkich broni, przedmiotów leczniczych i rzucanych. Przedmioty upuszczone nie pojawią się w następnym rozdziale. Jeśli zabrałeś jakiś przedmiot, to w następnym rozdziale nie pojawi się. Warto zapamiętać niektóre miejsca występowania ważnych przedmiotów. Nie dotyczy to trybu Versus.
  • Nawet gdy w drugim rozdziale opróżnimy szafkę na medykamenty z dwóch apteczek, to w następnym rozdziale AI Director zespawnuje kolejne dwie apteczki dla ułatwienia.
  • Safe room na końcu rozdziału jest jedynym safe roomem, który ma zawsze zamknięte drzwi, kiedy do niego dotrzesz. Jest to spowodowane faktem, iż wcześniej drzwi były zabite deskami, a huragan zerwał deski, odkrywając drzwi.