Lasy

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Rozdział 1
Lasy
Woods l4d.jpg
Kampania Krwawe żniwo
Gra Left 4 Dead
Autor Valve Corporation
Chronologia rozdziałów
Następny Tunel

Lasy (oryg. The Woods) to początkowy rozdział kampanii Krwawe żniwo. Rozpoczyna się przy miejscu kempingowym obok tablicy z nazwą lasu. Bill mówi, że niedaleko znajduje się placówka wojskowa i że Ocaleni powinni się do niej udać. Kierują się ku obrzeżom lasu i docierają do wagonowni, w której znajduje się schron.

[edytuj] Sposób przejścia

Dobrą wiadomością jest fakt, że to dość krótka mapa. Złą jest masa drzew i krzewów za którymi chowają się Zarażeni.

Na początku Ocaleni zwyczajowo biorą pistolet maszynowy lub strzelbę oraz apteczki i ruszają rozglądając się ostrożnie i nasłuchując, gdyż w gęstym lesie wzrok bywa zdradliwy. Można porozglądać się za koktajlami Mołotowa lub bombami rurowymi. Dochodzimy do ławki, w pobliżu której również można znaleźć coś ciekawego. Od tego miejsca ścieżka jest szersza i wypełniona zombie, których można (ale nie trzeba) pozbyć się granatem, butlą z gazem lub kanistrem.

Dochodzimy do kładki, na której trzeba uważać, zwłaszcza na Smokery - schwytanego nieszczęśnika czeka długi lot w dół. Za kładką trafiamy na jedyny na mapie samochód oraz samotną chatkę, w której można znaleźć rozmaite przedmioty, w tym dodatkowy pistolet.

Gdy już oddalimy się od chatki dochodzimy do płotu oddzielającego położoną niżej wagonownię. Widać stąd część lokacji, które zwiedzimy w następnym rozdziale, jednak są one ogólnie niedostępne dla Ocalonych i uproszczone. Idziemy wzdłuż płotu dość szeroką, jednak wciąż usianą Zainfekowanymi ścieżką, skręcamy w lewo i chowamy się w schronie. Warto uważać, gdyż w drzwiach może pojawić się Witch. Wewnątrz samego schronu może zaczaić się Boomer.

[edytuj] W Left 4 Dead 2

Nie ma żadnych różnic w porównaniu z oryginałem poza nowymi broniami (na ławce lub na ziemi mogą leżeć siekiery i/lub maczeta) i Zainfekowanymi. Grając w tą wersję należy szczególnie uważać na Chargery i Jockeye.

[edytuj] Ciekawostki

  • Nie jest nigdzie wytłumaczone, jak Ocaleni trafili do lasu. Możliwe, że samolot, którym uciekli na końcu kampanii Morowe powietrze awaryjnie lądował.
    • Jedna z teorii mówi o tym, że samolot został zestrzelony przez wojsko próbujące powstrzymać infekcję. Według innej pilot został ofiarą ciągu pilotów maszyn latających ulegających Infekcji.
  • Niedostępne dla Ocalonych fragmenty drugiego rozdziału są dostępne dla Zainfekowanych w trybie Kontra. Można zauważyć, że są mocno okrojone. Fragmenty tego rozdziału również są widoczne w następnym.
  • Rozdział zaczyna się przy prostym miejscu kempingowym, widoczne są śpiwory i ognisko, co pozwala myśleć, że Ocaleni żyli tak od momentu oddzielenia od samolotu. W ognisku widać banknoty, które służyły za podpałkę. Mówi to, jak bezwartościowe w przypadku niszczącej społeczeństwo apokalipsy są dobra materialne.
  • Czasami jeden z Ocalonych mówi, że "nie mogą zostać tu na zawsze", tak samo, jak na początku poprzedniej kampanii, gdy C-130 przelatuje nad ich głowami. To może zdradzać ich zwyczaj ukrywania się, gdy ich plan ucieczki spali na panewce do czasu, gdy nadarzy się okazja, lub ktoś wpadnie na jakiś pomysł.