Tunel

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Rozdział 2
Tunel
Tunnel l4d.jpg
Kampania Krwawe żniwo
Gra Left 4 Dead
Autor Valve Corporation
Chronologia rozdziałów
Poprzedni Lasy
Następny Most

Tunel jest drugim rozdziałem kampanii Krwawe żniwo. Rozpoczyna się w pomieszczeniu będącym częścią kompleksu wagonowni. Dostają się do drzwi awaryjnych z alarmem i odpierają hordę, po czym wchodzą do tunelu kolejowego i docierają do kolejnego schronu.

[edytuj] Sposób przejścia

Ta mapa znacznie różni się od poprzedniej tym, że tu nie ma ani jednego drzewa, które zasłaniałoby ukrytych Zainfekowanych. Po uzupełnieniu amunicji lub zmianie broni oraz ewentualnym podleczeniu się wychodzimy na korytarz. Możemy albo pójść w lewo w poszukiwaniu cennych przedmiotów albo od razu w prawo ku schodom prowadzącym piętro niżej. W drugim pomieszczeniu po lewej mogą leżeć bronie drugiego rzędu. Oknem wychodzimy na pomost nad halą naprawczą i z bezpiecznego dystansu zdejmujemy wałęsające się na dole zombie. Jest szansa, że w hali pojawi się Tank lub Witch, którą może być ciężko ominąć. Na drugim końcu po lewej znajdują się drzwi do małego pokoiku, obok na stoliku można znaleźć bronie drugiego rzędu.

W pokoiku są drugie drzwi, których otwarcie włączy alarm i wywoła hordę. Możemy przeczekać ją w pokoiku, pomni trzech dróg wejścia (drzwi z alarmem, drzwi, którymi weszliśmy, oraz kratka na suficie), możemy pójść w lewo i na zewnątrz lub w prawo po schodach i przez okno na daszek, po drodze ewentualnie sprawdzając dwa pokoje z generatorami. Obie drogi prowadzą w to samo miejsce - do wylotu tunelu. Przy nim znajduje się kolejny stolik, na nim powinny leżeć bronie drugiego rzędu, zwłaszcza, jeżeli nie znaleźliśmy żadnych wcześniej.

Wchodzimy do tunelu i przebijamy się przez wykolejone wagony i chmary zombie. Są bardzo duże szanse, że w tunelu pojawi się Tank. Tunel to pięć minut dla snajperów, którzy mogą oczyszczać przedpole i zadać duże obrażenia Tankowi, nim ten się zbliży. W pewnym momencie wchodzimy do wejścia po lewej, na końcu krótkiego korytarza mamy schron.

[edytuj] W Left 4 Dead 2

W porównaniu z oryginałem nie zaszły żadne zmiany, poza wprowadzeniem nowych broni i Zainfekowanych.

[edytuj] Ciekawostki

  • W pierwszym rozdziale widać fragmenty drugiego i vice versa. Jednak w drugim wypadku może być ciężko dostać się na górę, bez polecenia noclip nie da rady. Można zobaczyć, jak bardzo fragment ten został okrojony. Zamiast normalnych drzew mamy płaską teksturę, brakuje też drzwi do schronu.
  • Alarm, który włącza się, gdy otwieramy awaryjne drzwi po pewnym czasie sam się wyłącza. Nie wiadomo jednak, jak i czemu.
  • Jeżeli otworzysz i zamkniesz drzwi z alarmem i strzelisz w nie, znak mówiący, że to drzwi awaryjne zniknie.
  • Mimo, że to drzwi awaryjne, nie ma innego normalnego wyjścia na tory.
  • To jedyny rozdział Krwawych żniw, w którym ani przez chwilę nie znajdujemy się w zadrzewionej okolicy. Choć na chwilę wychodzimy na zewnątrz, do najbliższych drzew jest kilkadziesiąt metrów w linii prostej.