Ucieczka z miasta

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 5
Ucieczka z miasta
Ucieczka z miasta L4D2.jpg
Kampania Krwawa ulewa
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c4m5_milltown_escape
Chronologia rozdziałów
Poprzedni Powrót do miasta

Ucieczka z miasta jest piątym i ostatnim rozdziałem w kampanii Krwawa ulewa w grze Left 4 Dead 2. Układ mapy jest taki sam jak w początkowym etapie rozdziału pierwszego, a jedyną różnicą jest zablokowany powrót do safe roomu, po przeskoczeniu przez płot, teren zalany przez powódź oraz szalejący huragan dookoła. Ocaleni w końcu docierają do miejsca, gdzie zostali wysadzeni przez Virgila. Jednak Nick zapomniał torby z bronią, zawierającej flary, którymi Ocaleni mieli zasygnalizować swój powrót. Postanawiają włączyć wciąż działający i widoczny z bardzo daleka znak Burger Tanka. Powoduje to narastające ataki hordy, lecz Ocaleni w końcu zostają dostrzeżeni przez Virgila, który zabiera bohaterów z powrotem na pokład i razem udają się w dalszą podróż do Nowego Orleanu.

[edytuj] Ciekawostki

  • Istnieje możliwość powrotu do safe roomu, mimo zablokowanej drogi powrotnej. Wystarczy wskoczyć na pachołek przed tirem. Z pachołka należy wskoczyć na zderzak tira, a z niego na dach. Z dachu wskakujemy na naczepę, z której następnie przeskakujemy ogrodzenie i wchodzimy do safe roomu. Jest to bardzo dobra taktyka, szczególnie na wyższych poziomach trudności. Jednak w chwili ataku Tanka lepiej go opuścić, gdyż drzwi od safe roomu mogą zostać przez niego zniszczone.
  • Podczas sekwencji ewakuacji Tank bardzo często pojawia się niedaleko łodzi Virgila. Należy wtedy go pokonać, lub sprytnie ominąć.
  • Jest to jedyny finał, w którym nie występują bronie poziomu drugiego (jeżeli nie liczymy Karabinu myśliwskiego). Spowodowane jest to faktem, że miejsce finału było także miejscem startu kampanii.
  • W ostatnim rozdziale Burger Tank jest nieco bardziej uszkodzony niż w pierwszym rozdziale.
  • Wykorzystując bug z wybuchającym Granatnikiem Ocaleni mogą wskoczyć na bardzo duże wysokości. Możliwe jest także dostanie się na szczyt znaku Burger Tanka.
  • Bronie pojawiające się koło Jeepa niedaleko miejsca startu są pod wodą, lecz nadal można je zebrać.