Ulice

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 2
Ulice
Streets L4D2.jpg
Kampania W centrum zarazy
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c1m2_streets
Chronologia rozdziałów
Poprzedni Hotel
Następny Centrum handlowe

Ulice są drugim rozdziałem w kampanii W centrum zarazy. Bohaterowie przedzierają się przez ulicę Savannah za helikopterem, do centrum handlowego Liberty Mall. Po drodze mijają supermarket, z którego zdobywają Colę dla Whitakera i jednocześnie zwołują na siebie hordę, włączając alarm.

W połowie rozdziału docieramy do sklepu z bronią, w której znajdziemy wszystkie bronie, cztery apteczki i celowniki laserowe. Właściciel sklepu zniszczy blokadę do centrum handlowego, gdy ocaleni przyniosą mu sześciopak Coli. Gdy cola zostanie dostarczona Whitaker zniszczy blokadę za pomocą granatnika, umożliwiając bohaterom dalszą drogę. Rozdział kończy się w safe roomie w centrum handlowym.

Na tym etapie gry po raz pierwszy pojawiają się bronie takie jak AK-47, SCAR, M16, Karabin myśliwski, Karabin snajperski, Strzelba powtarzalna, Strzelba taktyczna, Strzelba chromowana i Granatnik. Pojawiają się również Celowniki laserowe, Amunicja zapalająca, Amunicja wybuchowa, a także specjalni zarażeni: Tank i Witch.

[edytuj] Ciekawostki

  • Nazwa supermarketu "Save 4 Less" jest nawiązaniem do nazwy gry. Dodatkowo logo jest wzorowane na logo gry.
  • "Save 4 Less" jest także odniesieniem do prawdziwej sieci sklepów "Food 4 Less".
  • Używając kodu Noclip można zobaczyć Whitakera, kiedy niszczy blokadę. Można go również zobaczyć bez użycia tego kodu, w jednym z okien na dachu, lecz jest słabiej widoczny. Co ciekawe Whitaker używa niezainfekowanego modelu Upadłych Ocalonych, którzy występują chronologicznie w następnej kampanii The Passing. Jest więc możliwe, że Whitaker mógł ulec infekcji, po wizycie bohaterów.
  • Chociaż Whitaker strzela z granatnika, to granat bardziej przypomina rakietę z wyrzutni.
  • Zniszczenie blokady, mimo iż jest bardzo głośne nie przywołuje hordy, lecz wręcz przeciwnie, wyłącza alarm w sklepie.
  • Ceny w sklepie z bronią nie są realistyczne. Również większość towaru, który jest tam sprzedawany jest nielegalny do cywilnego użytku, więc sprzedaż takiego towaru byłaby bezsensowna.
  • Półki sklepowe w supermarkecie są puste. Można to uzasadnić kradzieżami, w trakcie infekcji, jednak sposób wejścia do sklepu bez otwierania drzwi zabezpieczonych alarmem pozostaje zagadką.