Bagienna gorączka

Wersja 9Mitasubishi7 (dyskusja | edycje) z dnia 14:45, 31 maj 2013
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Bagienna gorączka
Swamp Fever L4D2.JPG
Tytuł oryginalny Swamp Fever
Slogan "Śmierć to jedyne lekarstwo."

("The only cure is dying.")

Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Rozdziały
  1. Osada na mokradłach
  2. Trzęsawisko
  3. Slumsy
  4. Plantacja

Bagienna gorączka (ang. Swamp Fever) jest trzecią (chronologicznie czwartą) kampanią w grze Left 4 Dead 2. Kampania ma miejsce w Luizjanie w różnego rodzaju mokradłach i bagnach. Przebiega również przez slumsy Village En Marais. Akcja rozpoczyna się jakiś czas po wydarzeniach z kampanii Karnawał śmierci. Pilot helikoptera okazuje się być zainfekowany i w efekcie zostaje zastrzelony przez Nicka. Doprowadza to do rozbicia śmigłowca niedaleko bagiennych terenów. Ocaleni postanawiają skierować się do wioski Village En Marais mając nadzieję, że wirus jeszcze tam nie dotarł.

Niezwykłymi zarażonymi w tej kampanii są Błotni Ludzie, którzy poruszają się na czworaka i po uderzeniu zamazują ekran błotem.

Za kulisami

Pierwotnie niezwykłymi zarażonymi mieli byc Upadli Ocaleni zamiast Błotnych Ludzi, jednak zostali oni wycięci z gry i przywróceni dopiero w DLC The Passing. Ciężki karabin maszynowy w finale miał być umiejscowiony przed drzwiami wejściowymi.

Ciekawostki

  • Swamp fever jest terminem używanym dla szeregu chorób, które można nabyć na wilgotnych terenach podmokłych.
  • Bagienna gorączka jest pierwszą ukazaną kampanią posiadającą tylko cztery rozdziały (drugą kampanią było W centrum zarazy). Mimo tego rozdziały zostały odpowiednio wydłużone aby kampania sprawiała wrażenie jakby miała 5 rozdziałów.
  • W tej kampanii, podobnie jak w kampanii Karnawał śmierci i Parafia występuje specjalny typ zwykłych zarażonych. Są to zwykli zarażeni pokryci błotem i bagienną wodą. Nie można ich pomylić z Błotnymi Ludźmi. Jest to tylko efekt wizualny, zachowują się jak każdy normalny zarażony w serii Left 4 Dead.
  • Kampania zaczyna się przed zmrokiem, a kończy za dnia.
  • Rozbity samolot pasażerski na etapie Trzęsawisko mógł być powiązany z Lotniskiem Metro International, gdyż samolot jest podobny do tych spotykanych w kampanii Morowe powietrze. Jeśli samolot wystartował z Lotniska Metro International to mógł mieć zarażonych na pokładzie, którzy spowodowali katastrofę. Jeśli zarażeni przeżyli zderzenie, to mogli oni być odpowiedzialni za rozprzestrzenienie zarazy na terenach bagien.
  • W kampanii nie spotykamy żadnych placówek bądź zarażonych agentów CEDA. Mimo na bagnach możemy znaleźć Żółć Boomera z ich oznaczeniami.
  • Rochelle i Ellis trzymają na plakacie karabiny M4, mimo tego, że nie występują one w grze.
  • Podobnie jak w kampanii Bilans ofiar w tej kampanii nie znajdziemy samochodów z alarmami.
  • Za plakatem kampanii można dopatrzeć się plakatu z innej kampanii, podobnie jak w plakacie The Passing.