Terminal

Wersja 9Mitasubishi7 (dyskusja | edycje) z dnia 09:20, 22 sie 2014
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Rozdział 4
Terminal
Terminal L4D.jpg
Kampania Morowe powietrze
Gra Left 4 Dead
Autor Valve Corporation
Chronologia rozdziałów
Poprzedni Plac budowy
Następny Finał na pasie startowym

Terminal jest czwartym rozdziałem w kampanii Morowe powietrze w grze Left 4 Dead. Rozpoczyna się on w prowizorycznym schronie, zbudowanym z drewnianych desek i metalowych belek na końcu korytarza, na pierwszym piętrze lotniska. Ocaleni po uzupełnieniu zapasów opuszczają saferoom i kierują się w stronę wyjścia na pas startowy w nadziei, na znalezienie sprawnego samolotu. Na początku mijają pomieszczenia konferencyjne i biura na piętrze terminalu. W końcu bohaterowie docierają do holu głównego, gdzie zauważają, że dalszą drogę blokuje metalowa siatka. Postanawiają więc użyć wbitej do połowy ciężarówki, uruchamiając ją i kierując na siatkę, torując sobie dalszą drogę, ale i wywołując atak hordy. Dalej Ocaleni zmuszeni są przejść przez pomieszczenia techniczne, służące do transportu bagaży w odpowiednie miejsce, a po przejściu przez te pomieszczenia trafiają na odprawę, gdzie znajdują się wciąż sprawne wykrywacze metali. Nieostrożni Ocaleni mogą w ten sposób wywołać atak hordy. Mimo tego mijają odprawę, wchodząc do góry i widząc przez szybę samolot na pasie startowym, widziany na początku kampanii. Rozdział kończy się w saferoomie w środku jednej z kładek prowadzących do samolotu.

[edytuj] Left 4 Dead 2

W porcie do Left 4 Dead 2, Ocaleni zmuszeni są do przejścia przez wykrywacz metalu, co wywołuje Gauntlet Crescendo Event, zmuszając graczy do przebicia się przez nieustającą hordę do schronu. Dzięki temu rozdział ten jest jedynym, który zawiera dwa oskryptowane ataki hordy, które muszą zostać aktywowane, aby przejść dalej (pierwszy przy odpalaniu ciężarówki, drugi przy wykrywaczach metali).

[edytuj] Ciekawostki

  • W holu głównym można zauważyć znak reklamujący Tabletki przeciwbólowe sloganem "We've got PILLS HERE!". Jest to odniesienie do kwestii wypowiadanej przez Ocalonych po znalezieniu tabletek w grze.
  • Za wykrywaczami metali stoi duży pomnik greckiego tytana Atlasa, trzymającego na górze kule ziemską. Gdy będziesz uderzał w ten pomnik wystarczająco długo, to ulegnie on zniszczeniu, a glob ziemski spadnie na ziemię, tocząc się w losowym kierunku. Należy zachować ostrożność, gdyż każdy kontakt z ruchomą kulą skończy się obezwładnieniem gracza. Co dziwne kula ta nie zadaje żadnych obrażeń zarażonym.